X
تاریخ انتشار: شنبه 26 مرداد 1398
بازگشت آزادگان عزیز به وطن گرامی‌باد

  بازگشت آزادگان عزیز به وطن گرامی‌باد

عباس آخوندی: ۲۶مرداد سالگرد بازگشت آزادگان عزیز به میهن را گرامی بداریم.
امتیاز: Article Rating

جنگ هنوز داستان‌های آموزنده‌ای برای ملت ایران و مردمان جهان دارد و ابعاد گوناگون هنوز برای همگان قابل روایت است. از جمله روایت‌های خوب و صمیمانه‌ای که از زندگی آزادگان در اسارت دیدم، فیلم ۲۳ نفر ساخته مهدی جعفری است که آن را در جریان سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر تماشا کردم.

جعفری در جریان ساخت فیلم ۲۳ نفر دو داستان موازی رویات ۲۳ نوجوانانی که اسارت در عزت را به آزادی با ذلت ترجیح دادند با نفر بیست‌وچهارمی بنام ملاصالح قاری که پس از آزادی به زندان می‌رود را تصویر می‌کشد. او ۸ سال با این داستان زندگی می‌کند و ارتباط صمیمانه‌ای با همان آزادگان عزیز برقرار می‌کند. به گفته او: من تمام بالا و پایین قصه را می‌دانستم و بچه‌های «۲۳ نفر» به قدری به من اعتماد داشتند که گفتند گروه ما نفر بیست‌وچهارمی دارد که آقای ملاصالح قاری است و تو نیز نفر بیست‌وپنجم گروه ما هستی.

این فیلم یک روایت از نزدیک از زندگی و فداکاری‌های سخت و طاقت‌فرسای آزادگان عزیز در دوران اسارت است. در عین حال نشان می‌دهد که جنگ چه سوءتفاهم‌های مهمی را سبب می‌شود تا جایی که ملاصالح پس از بازگشت به زندان می‌رود. به  هر روی، جنگ عرصه داستان‌های عشق وآزادی یک ملت و هم‌زمان ظلم و ستم متجاوز است. این فیلم در خور نمایش در صحنه بین‌المللی و گواهی بر دفاع صادقانه و مظلومانه‌ی ملت ایران در جریان جنگ تحمیلی است.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • بازگشت آزادگان عزیز به وطن گرامی‌باد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...