X
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 05 شهریور 1398
رییس جمهور: درخواست آخوندی برای استقراض از پایه پولی

  رییس جمهور: درخواست آخوندی برای استقراض از پایه پولی

عباس آخوندی: امروز جناب رییس جمهور درمراسم آغاز عملیات اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن لطف کردند و یادی هم از همکار پیشین خود داشتند.
امتیاز: Article Rating

ایشان در فرمایشاتشان اشاره داشتند که وزیر پیشین مسکن آقای آخوندی "از اول معتقد بود که دومرتبه از بانک مسکن و پایه پولی استقراض کند برای تکمیل واحدهای نیمه تمام مسکن و من این را مخالفت کردم و گفتم من از پایه‌ی پولی اجازه نمی‌دهم". 

از قدیم گفته‌اند هرچه از دوست رسد نیکو است. همین‌که ایشان یادی از من کرده‌اند مایه‌ی سپاس است. همین‌جا فرصت را غنیمت می‌شمارم و هفته‌ی دولت را به ایشان و همه‌ی همکاران پیشین در دولت و وزارتخانه و شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه تبریک می‌گویم. امید که زحمات همگان در این روزگاران سخت مایه‌ی افزایش رفاه ملت شود و موجبات توسعه‌ی ملی ایران گردد.

در هفته‌ی دولت و با لحاظ نگاه‌داشت حرمت رییس جمهور و رییس پیشین خودم، در مقام پاسخ‌گویی بی‌پروا نیستم. تنها یک نکته و یک توضیح را خدمت ایشان و ملت شریف عرض می‌کنم. و اما نکته آن‌که بی‌گمان، کسی این مطلب را جهت استفاده در سخنرانی به ایشان گزارش کرده است. چه خوب بود ایشان به همان کس دستور می‌دادند تا این مطلب را خودش بیان کند تا من آزادانه بتوانم با وی گفت‌وگو کنم و از وی دلیل و مدرک بخواهم. چون این مطلب از بنیان بی‌اساس است و درخواستی که مستلزم افزایش پایه‌ی پولی شود، هیچ‌گاه از سوی من نبوده‌است.

🔸 اما توضیح، توجه ایشان و همگان را به این یادداشت مدیرعامل بانک مسکن که در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸ هم در روزنامه‌ی دنیای اقتصاد و هم در کانال تلگرامی‌شان انتشار داده‌اند و به صراحت اعلام نموده‌اند که آخوندی وزیر راه و شهرسازی "با اتکاء به رویکرد استراتژیک خود به اصولی محکم برای تأمین مالی سالم مسکن اعتقاد و اجرا نمودند از جمله می توان به مواردی نظیر: عدم دست اندازی به منابع پُر قدرت بانک مرکزی، ارتقاء توانمندی مالی خانوار، حمایت از رژیم پس انداز خانوار، تقویت و شفافیت در بانک عامل مسکن، ظرفیت سازی نهادی تأمین مالی مسکن، بهره گیری از ظرفیت بازار سرمایه و تأمین مالی سالم طرح های باقیمانده مسکن اشاره نمود".

متن کامل یادداشت را ملاحظه کنید.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • رییس جمهور: درخواست آخوندی برای استقراض از پایه پولی
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...