X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 10 مهر 1398
واژه‌ بی‌معنی «بازنشستگی» برای هویت جهانیِ «یونس شکرخواه»

  واژه‌ بی‌معنی «بازنشستگی» برای هویت جهانیِ «یونس شکرخواه»

عباس آخوندی: دوست و برادر عزیزم دکتر یونس شکرخواه رسما در همشهری آنلاین بازنشسته شد،هرچندبازنشستگی برای مردان دانش و صادق، واژه‌ای بی‌معنی است.
امتیاز: Article Rating

بی‌گمان، یونس سال‌های سال سرزنده و خلاق در جامعه‌ی رسانه‌ای و ارتباطی فعال خواهد بود وهمگان از خرمن دانش و تجربه‌ی او بهره خواهند برد.
یونس را از جهت هویتی می‌توان در دو سطح شناخت. در یک سطح او شهروندی جهانی است و تعلق به حوزه‌ی انسانی دارد و در ساحت دیگر او یک ایرانی مسلمان است. و درد توسعه‌ی ایران را در سینه دارد. وقتی یونس از ارتباطات میان انسان‌ها صحبت می‌کند، دشمن هر مانعی برای گفتگوست. او در این عالم نه از روم و نه از زنگ است. او بی‌رنگ بی‌رنگ است. او مفهوم سیّالیّت اندیشه و شبکه‌های ارتباطی را می‌فهمد. لذا، بیشتر به فیلترینگ می‌خندد تا درباره‌ی آن صحت کند.

ولی، در عینِ حال یونس ایرانی مسلمان است. تمدن ایرانی، فرهنگ ملی و سبک زندگی را می‌فهمد. لذا، در خورجین الکترونیک او فراوان قطعه‌های موسیقی، شعر، فیلم، عکس و تصویر و سایر اثرهای هنری و فرهنگی می‌توان یافت. همین ویژگی او را خوش محضر ساخته و هر کسی از هم‌نشینی و هم‌صحبتی با او لذّت می‌برد و خنده، بخش ثابت هر نشستی با اوست. 

به هرروی، این رسم روزگار است. خدا قوت.  

چون همیشه در دانشکده، در کنار تو از تو خواهم آموخت.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • واژه‌ بی‌معنی «بازنشستگی» برای هویت جهانیِ «یونس شکرخواه»
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...