X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 28 خرداد 1399
از شمار دو چشم یک تن کم  /  وز شمار خرد هزاران بیش

  از شمار دو چشم یک تن کم / وز شمار خرد هزاران بیش

عباس آخوندی*: آگاهی رسید که پروفسور مسعود سلطانی استاد پیش‌کسوت آموزش مهندسی برق از این جهان رخت بربست. این رسم روزگار است.
امتیاز: Article Rating

هر آمدنی را رفتنی است. خرّم آنان‌که در این رهگذر از خود خاطره‌ای نیک به‌جای می‌گذارند. شادروان دکتر سلطانی در شانزدهم آذرماه ۱۳۳۹ به‌عنوان دانشیار رسمی برق دانشکده فنی منصوب شد و در سال ۱۳۴۵ عنوان استاد تمام‌وقت رشته‌ برق جریان قوی را دریافت کرد.

وی تا فروردین ۱۳۷۵ که به خواست خود بازنشسته شد، در گروه مهندسی برق و کامپیوتر دانشکده فنی اشتغال داشت. و مهندسان شایسته‌ای را برای توسعه مهندسی برق در ایران تربیت کرد و خود نیز در بسیاری از طرح‌های توسعه شبکه برق ایران مشارکت داشت.

درگذشت او را به خانواده و بستگان محترمش و هم‌چنین همکاران وی در دانشکده‌ی فنی، مهندسانی که دانشجوی او بودند، فعالان حرفه‌ی مهندسی برق و همه فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی تسلیت می‌گوییم و یادش را گرامی می‌داریم. مهر و رحمت ایزدی شامل حالش باد. روانش شاد.   
 
*رییس شورای عالی کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران

برچسب ها: عباس آخوندی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • از شمار دو چشم یک تن کم  /  وز شمار خرد هزاران بیش
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...