X
تاریخ انتشار: دوشنبه 02 تیر 1399
️در فقدان جمشید پژویان

  ️در فقدان جمشید پژویان

عباس آخوندی: روزگار است و غم از دستِ رفتن دوستان. امروز خبر شدیم که استادارجمند جناب آقای دکتر جمشید پژویان استاد مالیّه عمومی دانشگاه علامه طباطبایی نیز بر اثر بیماری کرونا جهان فانی را بدرورد گفتند. خدای تعالی او را به نیکی پذیرا باشد.
امتیاز: Article Rating

او که سالیان زیادی به تدریس علم اقتصاد و مالیه عمومی اشتغال داشت، شاگردان فروانی را تربیت کرد.افزون بر این، همواره علاقمند بود که در حوزه‌ی سیاست‌گذاری و فعالیت‌های اجتماعی نیز فعال باشد.

در سال‌های ۷۶تا۷۸ با هم نشست و برخاست‌هایی داشتیم. از جمله در طرح دست مساله‌های اقتصادی در صدا و سیما به ما کمک می‌کرد.

پس از آن در شورای رقابت پنج سال با او همکار بودم. به واقع او مرکز ملّی رقابت را بنیاد گذاشت. بنایی که بهبود اقتصاد کشور سخت به کارکرد مؤثر و درستش نیازمند است. او زاده‌ی سنندج بود. آنچه از او به یاد دارم مانند بسیاری از کردان صراحت لهجه و بیان مستقیم نظراتش است.

 به خانواده محترم او و هم‌چنین تمامی شاگردان و همکاران علمی و اداری او فقدان ایشان را تسلیت می‌گویم و برای او از درگاه الهی رحمت و غفران آرزو دارم.

برچسب ها: عباس آخوندی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • ️در فقدان جمشید پژویان
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...