X

(آرشیو ماه اردیبهشت 1394)

تاکید آخوندی بر حرکت به سمت نظم عمومی با رعایت قانون
در همایش دادستان‌های عمومی، انقلاب و نظامی مطرح شد:
وزیر راه و شهرسازی در همایش سراسری دادستان‌های عمومی انقلاب و دادستان‌های نظامی كشور اظهار امیدواری كرد تا این همایش‌ها هم افزایی خوبی را برای دو قوه مجریه و قضاییه ایجاد كند.
چهارشنبه، 30 اردیبهشت 1394 - 17:43
مجلس دسترسي مسکن مهر به تسهيلات خط اعتباري و صندوق توسعه ملی را متوقف کرد
وزیر راه و شهرسازی در مجلس مطرح كرد؛
وزیر راه و شهرسازی امروز در مجلس با تاکید بر اينكه از كل تحويل واحدهاي مسكن مهر در دولت یازدهم ۴۲ درصد و در کل دولت قبلی ۵۸ درصد انجام شده گفت: تمام امکانات لازم برای مسکن مهر را فراهم می‌کنم.
ﺳﻪشنبه، 29 اردیبهشت 1394 - 17:44
زمان خیزش و رستاخیز صنعت ریلی کشور فرا رسیده /نیاز به سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیارد دلاری در صنعت ریلی
وزیر راه در چهارمین کنفرانس بین‌المللی پیشرفت‌های اخیر در مهندسی راه‌‌آهن:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه زمان خیزش و رستاخیز صنعت ریلی کشور فرارسیده است گفت: تا سال ۱۴۰۰ نیاز به سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیارد دلاری در صنعت زیرساخت، روساخت و تجهیزات ریلی است.
یکشنبه، 27 اردیبهشت 1394 - 17:30
 مبارزه با فساد در پیش‌فروش‌های عمومی مسکن با استفاده از حساب امانی
وزیر راه‌و‌شهرسازی
وزیر راه و شهرسازی در نشست شورای هماهنگی مسکن بر تسریع در تدوین آیین‌نامه‌های افتتاح حساب امانی با هدف مقابله با فساد مالی روش پیش‌فروش مسکن تأکید کرد.
چهارشنبه، 23 اردیبهشت 1394 - 17:37
مهندسی یك دانش جهانی است
آخوندی در كنفرانس فيديك(فدراسيون انجمن مهندسان مشاور) مطرح كرد:
وزیر راه و شهرسازی در كنفرانس بین‌المللی فیدیك با تاکید بر لزوم متعهد كردن طرفين قرارداد به انجام تعهدات خود، آموزش و فراگرفتن زبان مشترك بين المللی را رمز موفقيت ايران در بازارهای جهانی دانست.
ﺳﻪشنبه، 22 اردیبهشت 1394 - 17:42
وقتی حقوق شهروندان خرید و فروش می‌شود دیگر کدام معماری اسلامی باقی می‌ماند
وزیر راه و شهرسازی در همایش هشت دهه علوم اجتماعی:
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بی‌انضباطی گسترده جامعه ایران در دهه گذشته گفت: ملت ایران می‌توانند از پوپولیسم مطلق فعلی عبور کند.
یکشنبه، 06 اردیبهشت 1394 - 17:33
جذب سرمایه‌گذار داخلی باید در اولویت اجرای پروژه‌ها باشد 
در نشست آخوندی و مدیران وزارت راه و شهرسازی مطرح شد:
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در بحث استفاده از بخش خصوصی همواره متکی به استفاده از سرمایه گذار داخلی هستم گفت:به هیچ وجه نباید به سرمایه داخلی در این فرایند کم ارج بنهیم و لازم است سرمایه گذاران داخلی را همچنان ارجمند بدانیم بدون اینکه کوچکترین مانعی برای سرمایه گذار خارجی ایجاد کنیم.
شنبه، 05 اردیبهشت 1394 - 17:22
بانکداران در مظان اتهام | آیا نظام بانکی ایران انحصاری است؟
میزگرد عباس آخوندی، فرهاد نیلی و پرویز عقیلی درباره ریشه‌های تنگنای مالی
آیا آن‌گونه که متخصص اقتصاد سیاسی کابینه ادعا می‌کند، بازار پول ایران دچار انحصار چندجانبه است؟ فرهاد نیلی این ادعا را رد می‌کند اما او نیز نقدهایی به بازار پول وارد می‌کند که دست کمی از دغدغه‌های آقای وزیر ندارد.
شنبه، 05 اردیبهشت 1394 - 15:17
بانک مسکن به سمت تجاری برود هم اقتصاد کلان کشور می‌بازد هم اقتصاد خرد 
وزیر راه و شهرسازی در همایش برنامه‌های بانک مسکن:
عباس آخوندی با بیان این‌که بانک مسکن تاکنون به غیر از دوره‌ای که سیاست‌های تحمیلی مسکن مهر را اجرا کرد راه درستی را طی کرده است گفت: اقتصاد ایران باید امکان پاسخگویی مناسب به تمامی افرادی که می‌خواهند در بخش مسکن سرمایه‌گذاری کنند را داشته باشد.
پنجشنبه، 03 اردیبهشت 1394 - 17:20
برای آگاهی‌رسانی به کنش‌گران خردورز حوصله کنیم/ اصلی‌ترین بحث در ارتباطات دسترسی آزاد به اطلاعات است 
وزیر راه و شهرسازی:
وزیر راه و شهرسازی با حضور در شانزدهمین نشست شورای هماهنگی روسای مراکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دستگاه‌های اجرایی به اهمیت دسترسی آزاد به اطلاعات صحیح تاکید کرد و گفت: برای آگاهی رسانی به کنش‌گران خردورز حوصله کنیم.
چهارشنبه، 02 اردیبهشت 1394 - 17:29
صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...