X

(آرشیو ماه مرداد 1396)

تشریح اهداف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی حمل‌ونقل حومه‌ای
دکتر عباس آخوندی:
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این نکته که دولت با کمک مجلس و با عبور از مشکلات کارهای بزرگی انجام خواهد داد، گفت: وقتی ۷۰۰ میلیون نفر سفر فقط در تهران و حومه‌ شکل می‌گیرد و تردد‌های مشابه در سایر کلان‌شهر‌ها وجود دارد، پس سرمایه‌گذاری در این بخش بیانگر اهداف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی است.
ﺳﻪشنبه، 31 مرداد 1396 - 16:25
مسکن دستکاری شده‌ترین بخش در حوزه اقتصاد ملی ایران است
آخوندی در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد:
آخوندی با تأکید براینکه بخش مسکن دستکاری شده‌ترین بخش در حوزه اقتصاد ملی ایران است گفت: آمار سال ۹۵ نشان می‌دهد ۲ میلیون و ۵۸۷ هزار خانه خالی در کشور داریم که این تعداد در سال ۹۰ برابر با ۶۳۰ هزار بوده است یعنی ظرف ۵ سال حدود ۲ میلیون خانه خالی به ایران اضافه شده است.
شنبه، 28 مرداد 1396 - 16:48
باید حمل‌و‌نقل را از جاده به ریل انتقال دهیم
آخوندی در کمیسیون برنامه و بودجه:
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی تأکید کرد: باید برای مصرف انرژی، کاهش آلودگی هوا، کاهش ترافیک و افزایش ایمنی حمل و نقل در کشور را از جاده به ریل منتقل کنیم.
ﺳﻪشنبه، 24 مرداد 1396 - 16:52
توسعه بدون خبر یک تصور واهی است
وزیر راه و شهرسازی در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «بدون خبر اساساً توسعه امکان‌پذیر نیست»، گفت: زیرا توسعه نهایتاً ارتقا فهم و درک انسان‌ها و جامعه از مسائل و قدرت حل مسائل توسط جامعه است و این فقط از طریق خبر صورت می‌پذیرد.
چهارشنبه، 18 مرداد 1396 - 12:29
جزئیات برنامه کاری وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی
نگاهی به عملکرد آخوندی در وزارت راه و شهرسازی
عباس آخوندی به عنوان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در دولت دوازدهم از سوی رئیس جمهور معرفی شد.
چهارشنبه، 18 مرداد 1396 - 08:33
اروپا بايد رفتار مستقل و متعهدانه‌ای در قبال برجام داشته باشد
آخوندی در ديدار وزیر اقتصاد آلمان مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی در ملاقات با وزیر اقتصاد و انرژی آلمان مطرح کرد: ما توجه جدی در زمینه همکاری‌های ریلی با آلمان داریم چراکه توسعه خطوط ريلي در سطوح مختلف ایران (دولت و مجلس) مورد توجه و حمايت قرار گرفته است.
یکشنبه، 08 مرداد 1396 - 18:35
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...