X

(آرشیو ماه آذر 1396)

آلودگی هوا، دگرگونی‌های اقلیمی و آینده پرمخاطره‌ ایران/ تهدید حوزه‌ تمدن ایران‌شهری
وزیر راه و شهرسازی در یک یادداشت تلگرامی در خصوص آلودگی هوا ضمن هشدار نسبت به تغییر اقلیم گفته است: وضعیت آب و هوایی و تغییر اقلیم نه تنها نشان از تهدید ایران مرکزی توسط خشکسالی و بیابان‌زایی دارد بلکه تمام حوزه‌ی تمدن ایران‌شهری و غرب آسیا در معرض تهدید است.
ﺳﻪشنبه، 28 آذر 1396 - 15:12
ضرورت ایجاد توان رقابتی حمل و نقل دریایی ایران با بازارهای بین‌المللی
آخوندی مطرح کرد؛
وزیر وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه باید توان رقابتی حمل و نقل دریایی ایران با بازارهای بین‌المللی شکل گیرد، از ورود رویکرد بازرگانی به برنامه‌های سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد و گفت: اگر شهر آبادی در کنار بنادر شکل نگیرد لطمات فراوانی به منافع سازمان بنادر وارد می‌شود و به همین دلیل باید ا...
ﺳﻪشنبه، 28 آذر 1396 - 14:15
ضرورت تفکیک اخلاق عمومی و اخلاق خصوصی در مباحث نظام مهندسی ساختمان
وزیر راه و شهرسازی در نخستین همایش ملی اخلاق مهندسی در صنعت ساختمان در استان قم با تاکید بر اینکه ضمانت اجرای اخلاق عمومی قانون است در حالیکه ضمان اجرای اخلاق خصوصی، وجدان است خواستار تفکیک اخلاق عمومی از اخلاق خصوصی شد و گفت: اگر از ارزش‌های اخلاق خصوصی انتظار داشته باشیم که به اخلاق عمومی منتج شود...
ﺳﻪشنبه، 28 آذر 1396 - 14:05
سه راهبرد عمده در حوزه‌ حمل و نقل
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در پيامی به مناسبت هفته حمل و نقل بر سه راهبرد عمده در حوزه‌ حمل و نقل كه عبارتند از ایمنی، هوشمندسازی و دسترسی آزاد به اطلاعات و توجه به مفهوم زنجیره‌ لجستیک از مبداء حرکت بار تا مقصد نهایی تاكيد كرده است.
یکشنبه، 26 آذر 1396 - 14:19
توجه به پنج پایه اصلی ايمنی در کمیسیون ایمنی راه‌ها/ ایمنی جاده یک فرهنگ مهندسی و يك فرهنگ رفتاری است
وزیر راه و شهرسازی در مراسم گرامیداشت روز حمل‌ونقل و رانندگان:
وزیر راه و شهرسازی با یبان اینکه ایمنی یک فرهنگ مهندسی در طرف عرضه و یک فرهنگ رفتاری در طرف بهره‌برداران است گفت: پنج پایه اصلی ايمني؛ بهبود جاده، بهبود وسایل نقلیه، اعمال قانون، امداد و درمان و بهبود رفتار بهره‌برداران مورد توجه ما در کمیسیون ایمنی راه‌ها بوده است.
یکشنبه، 26 آذر 1396 - 14:17
ریسباف؛ اندیشه تغییر رویكرد نسبت به حفظ شهرهای ایران است
وزیر راه وشهرسازی در هفتمین كنفرانس بین‌المللی توسعه پایدار و عمران شهری:
وزیر راه وشهرسازی با اشاره به مفهوم انقطاع پس از ورود تجدد و دنیای مدرنیته به ایران اظهار داشت: تمدن ایران تمدن بسیار دیرپایی است، در حقیقت این تمدن تحول بزرگ ورود اسلام به این خطه را تجربه كرده ولی با حفظ هویت خود از آن استقبال كرده نه اینكه در برابر آن تسلیم شود.
پنجشنبه، 23 آذر 1396 - 14:28
ضرورت‌های تفکیک بین اخلاق در حوزه‌های عمومی و خصوصی
آخوندی در میزگرد اخلاق و حقوق شهروندی مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر ضرورت تفکیک بین اخلاق در حوزه عمومی و خصوصی بیان کرد: این مساله مطلب بسیار مهمی است که در ادبیات ما دارای سابقه طولانی بوده و لیکن به این تفکیک کمتر در عمل اشاره شده است. در حقیقت با اصول اخلاق خصوصی، نمی‌توان در حوزه عمومی ایجاد موفقیت کرد.
شنبه، 18 آذر 1396 - 14:31
پیامبر(ص) و ما ایرانیان
عباس آخوندي: پیام پیامبر بر جان ما ایرانیان نشست. پیام او که بر یکتاپرستی، ایمان به غیب، عدل و معاد استوار بود ازسوی ایرانیان موررد پذیرش و استقبال قرار گرفت.
پنجشنبه، 16 آذر 1396 - 14:33
چابهار بهترین دروازه برای اتصال هند به مناطق شمالی است
آخوندی در گفتگوی تلویزیونی اعلام کرد:
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تأکیدات پیوسته مقام معظم رهبری به مسئله توسعه چابهار طی ۱۰ سال گذشته اعلام کرد: مهم این است که امروز بتوانیم به این تأکیدات و سیاست توسعه مکران جامع عمل بپوشانیم به گونه‌ای که بندر اقیانوسی چابهار را نه فقط به محلی برای تخلیه و بارگیری بلکه به محلی برای تولید تبدیل کنی...
یکشنبه، 12 آذر 1396 - 14:35
نیازمند تغییر ساختار مدیریت جاده‌ها از مکانیکی به هوشمند هستیم
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نیاز داریم ساختارها را در ایران مورد تجدیدنظر قرار دهیم گفت: وقتی مجبور می‌شویم که ساختار مدیریت را به سمت جاده‌های هوشمند تغییر دهیم و اساساً برویم به سمت اینکه روش مدیریت را از مدیریت مکانیکی به مدیریت هوشمند جاده‌ها ببریم، این سطح و روش دیگری از مدیریت است.
شنبه، 04 آذر 1396 - 14:38
صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...