X
تاریخ انتشار: شنبه 26 بهمن 1398
بازآفرینی شهری؛ تنها راه ارتقای زندگی شهری

  بازآفرینی شهری؛ تنها راه ارتقای زندگی شهری

سخن بر سر این بود که چه گزینه‌هایی فراروی سیاست‌گذاری شهری در ایران وجود دارد؟ بحث من این بود که با  توجه به گسترش کمی بیش از حد پیرامون شهرها، و آشکارشدن فرصت‌های بی‌نظیر درونِ آنها، بازآفرینی شهری تنها گزینه‌ی فراروی شهرهاست.
امتیاز: Article Rating

هر چند کیفیت اجرای این سیاست بستگی به درک عمیق دستگاه سیاست‌گذار از موضوع، سلامت شهرداری‌ها، توسعه‌ی حرفه‌ی بازآفرینی در میان مهندسان و آگاهی عمومی دارد.

عنصر سیاست، به‌ویژه کسانی که دندان برای تصاحب مجلس تیز کرده‌اند بی‌گمان، در ادامه‌ی سیاست‌های عوام‌گرایانه و کسب محبوبیّت از جیب مردم، در جهت انحراف از مسیر اقدام خواهند کرد، ولی، بعید می‌دانم که موفق شوند. بازآفرینی شهری لنگ‌لنگان و یا کج‌ومعوج به راه خود ادامه خواهد داد تا این حرفه در درون جامعه جا باز کند.  

برای دیدن فیلم اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری
تصاویر
  • بازآفرینی شهری؛ تنها راه ارتقای زندگی شهری
فایل های پیوستی
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...