X
تاریخ انتشار: دوشنبه 14 مرداد 1398
تداوم نهضت مشروطه

  تداوم نهضت مشروطه

عباس آخوندي: آرمان‌های نهضت ضدِّ استبدادی مشروطه هم‌چنان زنده‌اند.
امتیاز: Article Rating

هدف‌هایی چون حاکمیت قانون و اراده‌ی عمومی، پذیرش اصل شهروندی و حقوق شهروندی، برقراری دولت-ملت مدرن در ایران، استقرار عدالت و عدالت‌خانه، آزادی و توسعه‌ی نهادهای مدنی مستقل از قدرت و نهایتا حفظ تمامیّت ارضی و توسعه و آبادانی ایران هم‌چنان خواست عمومی ملت ایران هستند.

در این مدت با توجه به تحول‌های تاریخی بعدی چون نهضت ملی و انقلاب اسلامی، بی‌گمان، موفقیت‌هایی کسب شده و شکست‌هایی هم بوده‌است. بداینم که فرایندهای تحول‌های اجتماعی زمان‌برند. نباید خسته و ناامیدشد. البته همواره باید هدف‌ها و فرایندها را وارسی کرد تا از مسیر توسعه بیرون نیفتیم.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • تداوم نهضت مشروطه
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...