X
تاریخ انتشار: پنجشنبه 05 آبان 1401
تسلیت به ایران، مردم شیراز و خانواده مظلوم قربانیان

  تسلیت به ایران، مردم شیراز و خانواده مظلوم قربانیان

عباس آخوندی: به عنوان یک شهروند به ملت عزیز ایران، مردم خوب و سرافراز شیراز و خانواده مظلوم قربانیان از صمیم قلب تسلیت می‌گویم و آرام ندارم.
امتیاز: Article Rating

خدای تعالی آن کشتگان مظلوم را در دریای رحمت خود غوطه‌ور سازد و به خانواده‌ی دلبند آنان، بستگان، دوستان و همه‌ی غم‌گساران شکیبایی و سزای نیک عطا نماید و به مجروحان سلامتی ارزانی دارد. 

هرچند باید منتظر روشن شدن ابعاد جنایت به وقوع پیوسته در حرم شاهچراغ و آمران و عاملان جنایتکار آن بود، ولی در محکوم نمودن چنین جنایتی نباید هیچ تردیدی به خود راه داد. خشونت و کشتار مردم بی‌گناه بدون هرگونه ملاحظه‌ای محکوم است. هم‌چنان‌که باید خشونت‌های به‌وقوع پیوسته در تهران، زاهدان، کردستان، مازنداران، دانشگاه‌ها و جای‌جای ایران را محکوم کرد.  

تحلیل این واقعه باید در فرصت دیگری انجام شود، در این موقعیت تنها می‌توان گفت که باید زمینه‌های بروز خشونت از سیاست ایران برچیده شود. سیاست‌ورزان ایران‌دوست مدت‌هاست که نسبت به شدت‌یافتن چرخه‌ی خشونت در ایران هشدار داده و به حاکمان و معترضان راه اعتراض خشونت‌پرهیز را نشان می‌دهند. البته که گام نخست را باید حاکمان با پذیرش هویت قانونی معترضان و فراهم‌اوری امکان اعتراض مدنی آنان بردارند.  

به هر روی، باید برای ایران خون گریست. به قول فرخی یزدی:

منزلِ مردمِ بیگانه چو شد خانهٔ چشم / آنقدر گریه نمودم که خرابش کردم
شرحِ داغِ دلِ پروانه چو گفتم با شمع / آتشی در دلش افکندم و آبش کردم
غرقِ خون بود و نمی‌مرد ز حسرت فرهاد / خواندم افسانهٔ شیرین و به خوابش کردم

♦️ایران تو بمان که زندگی ما به تو وابسته است.

برچسب ها: آخوندی شیراز
اشتراک گذاری
تصاویر
  • تسلیت به ایران، مردم شیراز و خانواده مظلوم قربانیان
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...