X
تاریخ انتشار: جمعه 08 اسفند 1399
راهزنی عدالت در ایران

  راهزنی عدالت در ایران

عباس آخوندی: تقلیل مفهوم عدالت به احسان و نیکوکاری خود بزرگترین ظلم است. چرا که ترویج احسان و فضیلت‌های اخلاقی در غیاب عدالت، سرپوش گذاشتن بر نابرابری‌ها وگاهی فسادهای ساختاری و بنیادین است.
امتیاز: Article Rating

شگفت آن‌که دولت و مجلس به‌جای مبارزه با فقر، تدبیر پول سمی بانک‌ها و مهار تورم استخوان‌سوز که تداوم جریان ثروت از جیب مردمان تهی‌دست به سمت ثروتمندان است و به‌جای استقرار رقابت منصفانه و برقراری دست‌یابی برابر به فرصت‌ها همه بر توزیع یارانه‌های اندک و پوشش‌گذاشتن بر تداوم این ساختار و روند ناکارآمد و فاسد تاکید می‌کنند.

در روز تولید حضرت امیر (ع) به مفهوم عدالت در بنیان‌ها بپردازیم.

گفتمان عدالت در این صحبت با گفتمان رایج و غالب متفاوت است. از این‌رو، چالش‌انگیز و قابل نقد است. ورود رسانه به موضوع در صحنه سیاسی فعلی ایران بسیار مهم است.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • راهزنی عدالت در ایران
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...