X
تاریخ انتشار: جمعه 28 شهریور 1399
شاعرانگی خصلت برجسته ایرانیان

  شاعرانگی خصلت برجسته ایرانیان

عباس آخوندی: شاعرانگی خصلت برجسته ایرانیان است و رابطه آنان با شاعران زندگی در اقلیم حضور است. شاعر همواره در جهان ذهنی ایرانیان حضور دارد.
امتیاز: Article Rating

فردوسی، خیام، مولوی، سعدی و حافظ هر یک بیانگر وجهی از روح ایرانی هستند و با هم منظومه‌ای متشکل از جهان ایرانی را شکل می‌دهند.
 

فردوسی نماد آگاهی ملی ایرانیان؛ خیام پیامبر شک برای رسیدن به یقین؛ مولوی نماد جهان بی‌انتهای معرفت؛ سعدی صورت آرمانی ادب اجتماعی و حافظ همدل همیشگی ایرانیان.

هم‌چنان، شاعران عزیز در این منظومه می‌بالند و ابعاد ناشناخته‌ی آن را با تابیدن نور عشق برای ما روشن می‌سازند. به‌راستی بدون شعر زندگی تا چه حد سخت و طاقت‌فرسا، و بی‌معنی و بی‌روح می‌شد. این شعر است که هر لحظه بر روح ما طنین می‌اندازد و با موسیقی خود به ما آرامش می‌دهد.

روز بيست و هفتم شهريور ماه، روز ملي شعر و ادب پارسی بر شاعران عزیز ایران و بر همه‌ایرانیان گرامی باد.

هم‌چنین یاد شهریار شعر پارسی استاد شهریار که این روز به پاسداشت او این زیب و فر یافت نیز گرامی باد.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • شاعرانگی خصلت برجسته ایرانیان
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...