X
تاریخ انتشار: پنجشنبه 25 دی 1399
مناظره آخوندی با مصباحی مقدم درباره FATF

  مناظره آخوندی با مصباحی مقدم درباره FATF

عباس آخوندی: یک مناظره زنده و واقعی با جناب آقای مصباحی مقدم درباره FATF در اکو ایران داشتم.
امتیاز: Article Rating

به ایشان عرض کردم که هزینه این تعلل سالانه چیزی در حدود 20 میلیارد دلار برای ملت ایران است که به جیب دلالان و کشورهای واسطه می‌رود و زمینه یک فساد گسترده را در ایران فراهم آورده است.

این فقر استخوان‌سوز، تورم بالا و طولانی و بیکاری گسترده نتیجه همین نگاه ذهنی به اقتصاد و سیاست در ایران است و البته عده‌ای ذینفع آن هستند.

برای دیدن ویدیوی کامل مناظره اینجا کلیک کنید

 

پذیرش یا رد FATF، منافع ملی کدام سمت است؟

یک طرف معتقد است که ایران با پیوستن به FATF تمامی راه‌های دور زدن تحریم‌ها را بر خود می‌بندد و در شرایط تحریمی، مشکل و اولویت اول، تحریم‌های آمریکا است.

اما طرف دیگر بر این باور است که بدون FATF، دسترسی ایران به نظام مالی جهانی به طور کل مسدود خواهد شد و حتی با رفع تحریم‌ها، ایران باید هزینه مضاعفی را برای تجارت با جهان بپردازد. 

«اکوایران» در مناظره‌ای با دعوت از «غلامرضا مصباحی مقدم» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و «عباس آخوندی» سیاستمدار و استاد دانشگاه، دیدگاه ۲ طرف را در یک قاب ارائه می‌دهد تا تصویر روشن‌تری از ادله موافقان و مخالفان، به دست آید.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • مناظره آخوندی با مصباحی مقدم درباره FATF
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...