X
تاریخ انتشار: یکشنبه 14 دی 1399
نگاهی به انتخابات امریکا و بازخوانی ایده ایران

  نگاهی به انتخابات امریکا و بازخوانی ایده ایران

وقتی به نام انقلابی گری سیاست ایران تابعی از سیاست امریکا می‌گردد. و دیگر آن‌که چگونه می‌توان با دیگر ملت‌ها منافع مشترک تعریف کرد و توسعه و صلح را در منطقه پادار ساخت. راهکار را باید در رویکرد تمدنی و در ایده ایران جستجو کرد.
امتیاز: Article Rating

«ایده ایران» ما را نجات خواهد داد؟

در طول سال های اخیر اصطلاح «ایده ایران» را بارها از عباس آخوندی شنیده ایم. آخوندی شرط لازم ایران برای عبور از ابرچالش ها را در این ایده می بیند.

اما بسیاری در جهت مخالف بر این باورند که ایده ایران،‌ شاهراه گذر از چالش ها نخواهد بود. بسیاری از کارشناسان،‌ حل مسائل ایران را تنها نیاز به درس گرفتن از تجربه بشری در قرن حاضر می دانند و ضرورت یک ایده قائل به مکان را نفی می کنند.   

«اکوایران» در این مصاحبه سعی کرده تا مهمترین ابهامات و انتقادات را با این سیاستمدار و استاد دانشگاه به میان بگذارد.

لازم به توضیح است که در گفتگو از دو لایحه یاد شده که اشتباه لفظی است و دو طرح صحیح است.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • نگاهی به انتخابات امریکا و بازخوانی ایده ایران
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...