X
تاریخ انتشار: یکشنبه 23 آبان 1400
چالش‌های ایران از منظر اقتصاد سیاسی

  چالش‌های ایران از منظر اقتصاد سیاسی

عباس آخوندی: این روزها هیچ تمایلی به انجام مصاحبه و حضور در رسانه و یا فضای مجازی ندارم. باید مدتی منتظر ماند و دید این یک‌دستی ظاهری و ناهمدلانه که به بهای نادیده‌گرفتن حقوق شهروندی بسیاری از ایرانیان و پشت‌کردن آنان به صحنه‌ی سیاست در ایران حاصل شده چه به‌بار خواهد آورد.
امتیاز: Article Rating

با این وجود، به دلیل اینکه موضوع این‌گفت‌وگو بحث پیرامون معرفی نوشته‌های شخصی‌ام بود، می‌بایست حضور می‌یافتم.

من مدت‌هاست که به این نتیجه رسیده‌ام که سیاست‌ورزی در ایران با امتناع جدی مواجه است. و آن به‌دلیل ساختاری نادیده‌انگاشتن پدیدار تاریخی ایران در سرزمین ایران از یک سو و اضمحلال تدریجی نهادی به‌نام کنش سیاسی و ممتنع بودن آن در شرایط فعلی و استحاله‌شدن کنشگری به‌نام سیاستمدار است.

دریغ و درد که در ایران سیاست به مفهوم مصلحت سرپوش گذاشتن بر نادیده‌انگاشتن مصالح ملی و سیاستمدار نیز اغلب کسی است که به جای آفرینش منافع ملی کسی که آن‌قدر رندی دارد که به‌نام موقعیت شناسی از روی منافع ملی جست بزند.

برای دیدن مصاحبه اینجا کلیک کنید

در این گفت‌وگو که با اقتصاددان و اندیشمند به‌نام، جناب آقای دکتر جعفر خیرخواهان انجام شده‌ در باره چالش‌های متاسفانه سترگ ایران از منظر اقتصاد سیاسی به بحث نشسته‌ایم و به معرفی سه جلد از مجموعه‌ی کوشش‌ها و درنگ‌های یک سیاستمدار می‌پردازیم. امید که مورد نقد نظر دغدغه‌مندان ایران، ملت و جوانان پژوهشگر ایران قرارگیرد و با نقد خود راهی برای خروج از وضعیت نشان دهند. 

منبع: اکو ایران

اشتراک گذاری
تصاویر
  • چالش‌های ایران از منظر اقتصاد سیاسی
  • چالش‌های ایران از منظر اقتصاد سیاسی
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...