X
تاریخ انتشار: یکشنبه 23 شهریور 1399
یادی از فداکاری یک آزاد مرد: شهید محمد طرحچی

  یادی از فداکاری یک آزاد مرد: شهید محمد طرحچی

عباس آخوندی: دیروز به مناسبتی دوستی عکس پیوست را برایم ارسال کرد. تا نگاه کردم در پایین صفحه عکس شهید مهندس محمد طرحچی را دیدم.
امتیاز: Article Rating

تمام خاطرات آغاز جنگ تحمیلی و تهاجم هواپیماهای صدام به فرودگاه مهرآباد به یادم آمد و آن‌که چگونه همه برای دفاع از سرزمین و جمهوری اسلامی، با وجود اختلاف آرا، بسیج شدند.
 

آن روزها عده‌ای با ادامه فعالیت محمد در جهاد معترض بودند که معلوم نیست خط امامی باشد. ولی یادم است که یک هفته پس از تجاوز صدام می‌گذشت که به اتفاق محمد به اهواز رفتیم و ستاد پشتیبانی‌های جنگ جهاد را تشکیل دادیم. محمد ماند و به تهران باز نگشت تا در جبهه‌های الله اکبر و با ذکر الله اکبر به هنگام قنوت نماز با اصابت گلوله یک تانک عراقی به شهادت رسید. وقتی خبر شهادت محمد به جهاد مرکز رسید، همه جهاد با هم گریست. روحش شاد.

حتی بیش از زمان جنگ نیاز به درک یکدیگر و پذیرش تنوع آرا و احترام به یکدیگر را داریم. کاش هر کدام بتوانیم یک پله از خودخواهی بکاهیم و یک گام به سمت یکدیگر نزدیک شویم. ایران بیش از همیشه نیاز به فداکاری همگان دارد. نگران ایران باشیم.

برچسب ها: عباس آخوندی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • یادی از فداکاری یک آزاد مرد: شهید محمد طرحچی
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...