X

سخن من

شاعرانگی خصلت برجسته ایرانیان
عباس آخوندی: شاعرانگی خصلت برجسته ایرانیان است و رابطه آنان با شاعران زندگی در اقلیم حضور است. شاعر همواره در جهان ذهنی ایرانیان حضور دارد.
جمعه، 28 شهریور 1399 - 08:25
یادی از فداکاری یک آزاد مرد: شهید محمد طرحچی
عباس آخوندی: دیروز به مناسبتی دوستی عکس پیوست را برایم ارسال کرد. تا نگاه کردم در پایین صفحه عکس شهید مهندس محمد طرحچی را دیدم.
یکشنبه، 23 شهریور 1399 - 20:44
صداوسیما و شبکه‌ی نمایش: توسعه انحصار و یا رقابت‌پذیری ؟
عباس آخوندی: ادعای صداوسیما مبنی بر داشتن مرجعیت نظارت بر شبکه‌ی نمایش فاقد وجه قانونی از منظر قانون اساسی، قانون عادی و سیاست‌های ابلاغی رهبری است. هم‌چنین این ادعا با قاعده‌ی حقوقی نظم عمومی و اصل حاکمیت قانون نیز در تعارض است.
شنبه، 22 شهریور 1399 - 08:16
کاهش داوطلبان رشته‌های ریاضی فیزیک در کشور
عباس آخوندی: روز گذشته در جلسه شورای عالی کانون فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی دانشگاه تهران جناب آقای دکتر پرویز جبه‌دار مارالانی استاد مسلم رشته برق اعلام کردند که میزان علاقمندی برای ورود به رشته‌های مرتبط با ریاضی و فیزیک و مهندسی در کشور رو به کاهش است.
جمعه، 21 شهریور 1399 - 08:11
آیا مصلحت ناحق را حق می‌کند؟
عباس آخوندی: کسانی که به مصلحت، ناحق را بر حق ترجیح دهند در سراشیبی سقوط قرار می‌گیرند. فارغ از اختلاف سیاسی که با مهندس میرسلیم داشتم و دارم، او را حق‌مدار می‌دانستم و دوستش داشتم و هنوز هم حق‌باور می‌دانم ولی، پای او در سیاست دستِ‌کم دوبار لغزید. یکی در انتخابات ۹۶ و دیگری در ۹۸.
دوشنبه، 17 شهریور 1399 - 10:37
صفحه 15 از 62ابتدا   قبلی   10  11  12  13  14  [15]  16  17  18  19  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...