X

سخن من

من یک رأی دارم
بخش اول: ارزیابی بازار اندیشه‌های انتخاباتی
عباس آخوندي: جور دیگری نیز می توان به انتخابات نگاه کرد. انتخابات یک قرار داد اجتماعی برای حکمروایی بر کشور در یک مدت چهارساله است. در اين قرارداد نوعی داد و ستد برنامه و اندیشه‌ی نامزدها از یک سوی و رای شهروندان از سوی دیگر صورت مي‌گيرد.
ﺳﻪشنبه، 24 اردیبهشت 1392 - 16:06
حال و هوای انصاف خوش نیست
عباس آخوندي: این روزها حال و هوای انصاف خوش نیست. اتفاقاتی که چه در گوشه وکنار جهان رخ می‌دهد و چه در ایران خودمان مشاهده می‌گردد، قلب انسان را می‌فشرد و حکایت از مهجور ماندن انصاف دارد.
چهارشنبه، 18 اردیبهشت 1392 - 16:04
کنش اقتصادی از نوعی دیگر
عباس آخوندي: تشکل‌ها و نهادهای حرفه‌ای صنعت ساخت و ساز در ایران شامل نهادهای حرفه‌ای مهندسی مشاور و پیمانکاری در رشته‌های مختلف روزر چهارشنبه 4/2/1392 در یک ابتکار حرفه‌ای رویکردشان به توسعه‌ی ملی را اعلام کردند.
پنجشنبه، 12 اردیبهشت 1392 - 16:03
غفلت همه‌ نامزدها جز یکی
عباس آخوندي: آقایانی که خود را برای رقابت در انتخابات ریاست‌جهوری پیشِ رو آماده کرده‌اند کم‌وبیش از درک این حقیقت غافل مانده‌اند که با یک جامعه چندپاره و حرکت پوپولیستی کم‌سابقه از نظر تاریخی در ایران و بسیار بی‌محابا از حیث آمادگی هزینه‌کردن منابع نسل‌های فعلی و آتی برای پیروزی در این رقابت روبرو ه...
جمعه، 06 اردیبهشت 1392 - 15:59
هویت صنفی و اجتماعی استادان
چه مشکلات و مطالباتی را در حال حاضر مبتلابه جامعه اساتید میدانید؟
عباس آخوندي: این یک سوال مهم و پایه ای است. اینکه نظام مدیریت دانشگاه از جنبۀ نظری همواره بر این مبتنی بوده‌است که یک نظام متکی به آرای اساتید باشد از ترتیبات داخل گروه‌های تخصصی گرفته تا دانشکده و دانشگاه.
یکشنبه، 01 اردیبهشت 1392 - 16:01
صفحه 58 از 61ابتدا   قبلی   52  53  54  55  56  57  [58]  59  60  61  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...