X

تمدن ایران شهری

تعریف نظام حمل و نقل یکپارچه و محلی بر اساس اندیشه «ایران‌شهری»
آخوندی در هفتمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی پایدار شهری مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی در هفتمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی پایدار شهری بر یکپارچه دیدن نظام حمل و نقل در کشور، ارایه تعریفی جامع از نظام حمل و نقل، بهسازی بافت‌های ناکارآمد با تمرکز بر ارایه خدمات و توجه به محله محوری تاکید کرد.
چهارشنبه، 13 آبان 1394 - 15:40
سیستان‌و‌بلوچستان دروازه تمدن «ایران‌شهر»
آخوندی در ستاد ملی بازآفرینی شهری مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی در نشست ستاد ملی بازآفرینی با موضوع بررسی بافت ناکارآمد شهری سیستان و بلوچستان با تاکید بر تغییر رویکرد وزارت راه و شهرسازی از طرح‌های شهری به سمت طرح‌های بازآفرینی شهری گفت: این استان یکی از منابع بنیادین میراث ایرانی چه در حوزه فرهنگی و معنوی و چه در حوزه مادی و کالبدی است.
چهارشنبه، 29 مهر 1394 - 15:36
حمایت از رویکرد «ایران‌شهری» در برابر رویکرد «استالینیستی» در بافت‌های تاریخی
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که دو جریان کاملا متضاد در رویارویی با حوزه شهرسازی و بافت‌های تاریخی وجود دارد گفت: جریان نخست جریانی استالینیستی و فاشیستی است که به دنبال نابودکردن این بافت‌ها و نوسازی روی زمین بایر است. در مقابل نیز جریانی وجود دارد که نگاه و توجه را به حفاظت مینیاتوری از بافت و ا...
ﺳﻪشنبه، 28 مهر 1394 - 15:32
بازآفرینی شهرها با اندیشه «ایران‌شهري»
وزیر راه و شهرسازی در روز جهانی گردشگری مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی در روز جهانی گردشگری ضمن اعلام آمادگی وزارت راه و شهرسازی برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقلی و همکاری با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر لزوم بازآفرینی اندیشه «ایران‌شهر» تاکید کرد.
یکشنبه، 05 مهر 1394 - 15:05
ویژگی‌های اندیشه ايران‌شهری/ دولت پاسخگو بر اثر وجود شهروند پرسشگر به وجود می‌آيد 
عباس آخوندی در همایش هویت ایرانی‌اسلامی ؛ ايران‌شهر مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی با حضور در همایش هویت ایرانی اسلامی در معماری و شهرسازی در دانشگاه تهران بر داشتن بازتعریف‌هایی از هویت، جامعه و دولت تاکید کرد و گفت: شهروندی به مفهوم حق داشتنِ حق از هويت منبعث می‌شود.
شنبه، 02 خرداد 1394 - 17:50
صفحه 9 از 9ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...