X

جامعه و فرهنگ

برای شادروان محمد علی کشاورز
عباس آخوندی: محمد علی کشاورز هنرمند نامدار و بازیگر یگانه و دردانه تئاتر، سینما و تلویزیون ایران به سوی حضرت باری شتافت.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 08:27
توان اقلیمی و اسکان غیر رسمی
عباس آخوندی: سخن بر سر این است که توسعه مرکز محور و ناسازگار با توان اقلیمی امکان زیست و حرکت را در بسیاری از مناطق ایران محدود ساخته‌است.
یکشنبه، 25 خرداد 1399 - 11:43
رومینا، تلنگری به دوستداران ایران
عباس آخوندی: فرزندکشی، آن هم دخترکشی را خُرد و سبک نگیریم. این نشان از جامعه‌ای دارد که عشق در آن مرده، اخلاق فروپاشیده و تعصب و جهل جای مروت و خرد نشسته است.
شنبه، 10 خرداد 1399 - 08:02
اظهار ارادتی به مظهر خردایرانی
به مناسبت روز سعدی علیه الرحمه
عباس آخوندی: فروغی می‌گوید: «کلام در دست سعدی مانند موم است. هر معنا را به عبارتی بیان می‌کند که از آن بهتر، زیباتر و موجزتر مممکن نیست».
ﺳﻪشنبه، 02 اردیبهشت 1399 - 12:19
سپاس از اهالی بهداشت و درمان
در این روزگار کرونایی و به مناسبت هفته‌ی سلامت
عباس آخوندی: روزگار سختی است. مردمان همه در رنج و هراسند. چشم‌ها نگرانند. دل‌ها مضطربند. گوش‌ها همه به‌زنگ‌اند و هر دم خبر درد و رنج عزیزی به گوش می‌رسد و گاهی هم خبر می‌آید که خواجه رفت.
دوشنبه، 01 اردیبهشت 1399 - 11:12
صفحه 4 از 58ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...