X
تاریخ انتشار: جمعه 26 مرداد 1397
تهیه طرح جامع بازفراینی دامغان
آخوندی در نشست شورای اداری شهرستان دامغان مطرح کرد:

  تهیه طرح جامع بازفراینی دامغان

وزیر راه و شهرسازی در نشست شورای اداری شهرستان دامغان گفت: یکی از اهداف اصلی دولت تدبیر و امید، حفظ پویایی طرح ها و در گردش بودن چرخ سازندگی در کشور است.
امتیاز: Article Rating

عباس آخوندی در نشست شورای اداری شهرستان دامغان در سالن اجتماعات آموزش و پرورش این شهرستان، افزود: حفظ حیات و جلوگیری از راکد شدن فعالیت کارگاه های عمرانی هدف اصلی دولت تدبیر و امید در شرایط کنونی است.

وی یادآورشد: زنده نگهداشتن کارگاه های عمرانی از موارد مورد تاکید دولت تدبیر و امید است به گونه ای که با وجود تمام مشکلات اقتصادی، اجازه راکد شدن به طرح ها را ندهیم و نخواهیم گذاشت طرح های مهم کشور از نفس بیفتد.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: دولت تدبیر و امید با تمام فشارهای بین المللی امیدوار است که در آینده ای نزدیک با تدبیر، همکاری قوا و پشتیبانی ملت، این شرایط سخت را در کشور پایان داده و مشکلات را پشت سر بگذارد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: امیدواریم هرگز چرخ سازندگی کشور متوقف نشود و فعالیت های اجرایی در تمام نقاط کشور فعال بماند، یکی از این طرح های مهم محور اتصال شمال به جنوب است که باید به سرانجام برسد.

به عقیده وی، استان سمنان با توجه به قرار گرفتن در محور مواصلاتی شمال به جنوب و شرق به غرب کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

آخوندی افزود: شهرستان دامغان شهری تاریخی و دارای ارزش بالایی است که امیدواریم با انجام طرح بازآفرینی به پویایی بافت تاریخی کمک بیشتری کنیم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در این مقطع باید کارگاه ها را زنده نگه داشت. علیرغم اینکه در کمتر دوره ای مثل این دوره دولت دچار تنگنای مالی است. اما باید تلاش کنیم تا پروژه ها از نفس نیفتند.

وی یادآور شد: طی بازدید امروز شاهد بودم که ده‌ها پروژه در حوزه بزرگراه، راه اصلی، راه فرعی فعال بودند و این موضوع جای تقدیر و تشکر از مدیران و پیمانکاران دارد.

این مقام مسئول با اشاره به بازدید خود از محور کاهک- عباس آباد، گفت: امیدوارم این پروژه امسال به نتیجه برسد. همچنین، پروژه دامغان- معلمان نیز در وضعیت مناسبی قرار دارد و با تلاش بیشتر مدیران و پیمانکاران این پروژه می‌توان قطعه دیگری را در دست اجرا قرار داد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ما به دنبال تعهدات عجیب غریب نیستیم بلکه تلاش می کنیم در این شرایط بسیار سخت کارگاه‌ها فعال بمانند.

آخوندی در ادامه به برنامه جامع طرح بازآفرینی شهری در استان های مختلف اشاره کرد و گفت: در این برنامه یکسری پروژه‌هایی تعریف و وظایف هر دستگاه برای هر شهر مشخص شده است.

وی افزود: شهرهای دامغان، سمنان، شاهرود شهرهای تاریخی و ارزشمندی هستند که دارای دو جنبه ثروت ملی و هویت تاریخی از نظر اجرای طرح بازافرینی شهری هستند.

وزیر راه و شهرسازی خواستار تهیه برنامه جامع بازافرینی شهر دامغان شد و در پایان نسبت به پیروزی‌های بیشتر و سرفرازی نظام جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد.

وزیر راه و شهرسازی، سید شهاب الدین چاوشی استاندار، ابوالفضل حسن بیکی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، و جمعی از مسوولان استان سمنان و شهرستان دامغان، عصر دیروز با حضور در شهرستان دامغان از اجرای قطعه اول محور دامغان- معلمان و بافت تاریخی شهرستان و حوزه علمیه امام صادق (ع) بازدید کرد.

همچنین قرار است عباس آخوندی در این سفر تقاطع غیرهمسطح مومن آباد در شهرستان سمنان را افتتاح و در شهرستان های شاهرود و دامغان از چند طرح بازدید کند .

منبع:   http://news.mrud.ir/news/57345

اشتراک گذاری
تصاویر
  • تهیه طرح جامع بازفراینی دامغان
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...