X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 خرداد 1398
تشكر آخوندي از عوامل اجرايي ترمينال گالري سلام
به مناسبت افتتاح ترمینال گالری سلام

  تشكر آخوندي از عوامل اجرايي ترمينال گالري سلام

عباس آخوندی: افتتاح ترمینال گالری سلام را که در نوع خود در ایران بی‌نظیر است را به ملت‌ ایران تبریک می‌گویم این طرح در هنگام خشکسالی منابع مالی دولت، بر اساس روش ساخت، اجاره و انتقال مالکیت (BLT) تامین مالی شد که در طرح‌های فرودگاهی اولین است.
امتیاز: Article Rating

از همین جا به تمام همکارانم در شرکت شهرفرودگاهی امام(ره) و هیات مدیره آن، سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، مشاوران و مدیران ستادی ذیربط در وزارت‌خانه، مدیریت بنیاد مستضعفان، شرکت احداث پایانه سلام خدا قوت می‌گویم.

دست تمام مدیران، مهندسان، تکنسین‌ها و کارگرانی که به نحوی در پروژه از طریق شرکت‌های مهندسان مشاور، پیمانکاران و تامین‌کنندگان کالا، تجهیزات و نرم افزارها مشارکت داشتند و درنهایت استادان هنرمند ‌نامی‌ کشورم که اثرهای کم‌نظیری را برای این ترمینال خلق و به آن هویت بخشیدند می‌بوسم.

وظیفه دارم که از آقایان کورش فتاحی و مجید شهسواری مدیران پروژه در شرکت شهر فرودگاهی و شرکت سرمایه‌گذار به نام سپاس داشته باشم.

............

شايان ذكر است؛ عمليات اجرايي ترمینال سلام فرودگاه بین‌المللی امام خمینی با ظرفیت ۵ میلیون مسافر در سال از سال ۱۳۸۹ آغاز شد اما به دلیل مشکلات مالی در سال ۹۱ با پیشرفت فیزیکی ۱۲ درصدی متوقف شد.

عملیات اجرایی این پروژه پس از حدود دو سال توقف با دستور وزیر راه و شهرسازی وقت (عباس آخوندي) از ۱۵ فروردین سال 1394 با استقرار تیم جدید آغاز شد و تا آبان 1394 پروژه ترمینال سلام به پیشرفت بیش از ۴۰ درصدی رسيد و در ادامه تا پايان حضور عباس آخوندي در وزارت راه و شهرسازي (28 مهر 1397) به پيشرفت 95 درصدي رسيد.

برای تکمیل ترمینال سلام و افزایش ظرفیت آن در بهمن سال 1395 با بنیاد مستضعفان قرارداد "بی او تی" منعقد شد و با مصوبه دولت بنیاد برای بقیه کار سرمایه گذاری كرد.

هیئت وزیران در جلسه 14 /7 /1395 به وزارت راه و شهرسازی اجازه داد با نمایندگی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در قالب بند (ب) ماده (2) آیین­ نامه اجرایی قانون احداث پروژه­ های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک­ ها و سایر منابع مالی و پولی کشور و برای تأمین مالی هزینه­ های تکمیل پروژه "ترمینال سلام" شامل مطالعات، طراحی، احداث، تکمیل، راه­ اندازی، اجاره به شرط تملیک و انتقال، نسبت به انعقاد قرارداد با "شرکت احداث و راه­اندازی ترمینال سلام فرودگاه بین ­المللی امام خمینی (ره)" به سهام داری بنیاد مستضعفان با رعایت ضوابط و مقررات جاری کشور، اقدام نماید.

پروژه ترمینال سلام در دو طبقه به علاوه همکف ساخته می‌شود که طبقه همکف برای خدمات بار مسافران، طبقه اول ویژه ارائه خدمات پاسپورت همچنین ورودی و خروجی مسافران و طبقه دوم نیز به عنوان سالن ترانزیت مورد استفاده قرار می گیرد؛ همچنین در این ترمینال، نصب سه پل تلسکوپی برای انتقال مستقیم مسافران به داخل هواپیما بدون استفاده از اتوبوس برنامه‌ریزی شده است.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • تشكر آخوندي از عوامل اجرايي ترمينال گالري سلام
  • تشكر آخوندي از عوامل اجرايي ترمينال گالري سلام
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...