X
تاریخ انتشار: دوشنبه 24 تیر 1398
مریم میرزاخانی شهروند جهانی

  مریم میرزاخانی شهروند جهانی

عباس آخوندی: مرگ مریم میرزاخانی ریاضی‌دان، برنده مدال طلای المپیاد جهانی ریاضی و استاد یکی از معتبرترین دانشگاه‌های امریکا؛ استنفورد، در سن چهل سالگی وجدان عمومی ملت ایران را آزرده ساخت. یادش گرامی باد.
امتیاز: Article Rating

او یک سرمایه‌ی انسانی برای ایران و در عینِ حال شهروند جهانی بود. کسانی چون او حق انتخابی به وسعت جهان دارند و جایی را انتخاب می‌کنند که در آنجا احساس مفید بودن بکنند، نرخ بهره‌وری بالاتری داشته وکیفیت زندگی در آن مطلوبیت بیشتری برای آنان داشته باشد.

برای نگاه‌داشت این سرمایه‌های انسانی در ایران ضروری است که کیفیت زندگی در رقابت با سایر نقاط جهان ارتقا یابد. با محدودسازی و دستور دردی درمان نمی‌شود.

برچسب ها: عباس آخوندی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • مریم میرزاخانی شهروند جهانی
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...