X
تاریخ انتشار: شنبه 10 مهر 1400
حلقه گم‌شده راه و شهرسازی در ایران معاصر

  حلقه گم‌شده راه و شهرسازی در ایران معاصر

دکتر عباس آخوندی، وزیر اسبق وزارت راه و شهرسازی در گفت‌وگو با بورسان عوامل ناکامی ایران در توسعه راه و شهرسازی را تشریح کرد.
امتیاز: Article Rating

به اعتقاد وی هرچند در زمینه زیرساخت‌ها گام‌های مثبتی برداشته شده و پیشرفت‌هایی دیده می‌شود، اما به علت نداشتن یک اندیشه همه‌جانبه و بی‌توجهی به سرمایه انسانی نتوانستیم جایگاه اصلی خود را به‌عنوان هاب زمینی، دریایی و هوایی پیدا کنیم.

این در حالی است که به‌طور تاریخی موقعیت ایران به لحاظ لجستیکی اهمیت ویژه‌ای در منطقه و جهان داشته است. چرا به چنین وضعی رسیدیم و برای آینده چه باید کنیم؟ چقدر در عالم واقعیت به شعارهای خود رسیده‌ایم؟

برای دیدن مصاحبه بورسان با عباس آخوندی که 23 مرداد گذشته انجام شده اینجا کلیک کنید.

 

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • حلقه گم‌شده راه و شهرسازی در ایران معاصر
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...