X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 28 مهر 1400
اقتصاد سیاسی ایران
معرفی کتاب؛

  اقتصاد سیاسی ایران

عباس آخوندی: کتاب دوجلدی «اقتصاد سیاسی ایران» اولین دوره از مجموعه یادداشت‌ها، مقاله‌ها و گفت‌وگوهای من در 20 سال گذشته است.
امتیاز: Article Rating

اینجانب همواره بر این باور بوده‌ام که ریشه بحران اقتصادی موجود در بازیگری و حاکمیت سیاست بر حوزه اقتصاد است. از این رو، تا زمانی که بحران اقتصادی موجود از منظر اقتصاد سیاسی مورد واکاوی قرار نگیرد، امکان غلبه بر این بحران وجود ندارد.

از سوی دیگر، سیاست‌مداران اغلب از بیان بی‌پروای نقطه نظرهای خود حذر می‌کنند. بر خلاف رویه معمول، اینجانب با قبول این خطر نقطه‌نظرهای خود را بدون پرده‌پوشی در معرض نقد عموم مردم، صاحبنظران، فعالان حرفه‌ای و مدیران و سیاست‌ورزان در سطح سیاست‌گذاری قرار می‌دهم.

امید که موجب نقدی روشمند در جامعه شود و به ارتقای فهم عمومی از بحران اقتصادی موجود و به یافتن راه‌های برون‌رفت از آن کمک کند.

منتظر دریافت و شنیدن نقد ناقدان هستم.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • اقتصاد سیاسی ایران
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...