X
تاریخ انتشار: یکشنبه 27 فروردین 1402

  مسمومیت مدرسه‌های دخترانه و انجمن‌های حرفه‌ای

عباس آخوندی: من در عجبم که چرا دولت سازمان نظام پزشکی، انجمن اسلامی معلمان، انجمن جامعه‌شناسی ایران و انجمن اولیا و مربیان و یا سایر نهادهای مدنی‌ای که فعالیت‌های‌شان با نحوی به موضوع مسمومیت مدرسه‌های دخترانه مرتبط است را به عنوان مراجع حرفه‌ای و مدنی درگیر این کار نمی‌کند؟
امتیاز: Article Rating

من در عجبم که چرا دولت سازمان نظام پزشکی، انجمن اسلامی معلمان، انجمن جامعه‌شناسی ایران و انجمن اولیا و مربیان و یا سایر نهادهای مدنی‌ای که فعالیت‌های‌شان با نحوی به موضوع مسمومیت مدرسه‌های دخترانه مرتبط است را به عنوان مراجع حرفه‌ای و مدنی درگیر این کار نمی‌کند؟

این قلم در پی یک بحث جدلی و یا اثبات یک مدعای خاص نیست. هر چند تحلیل خودم را دارد. لیکن، از منظر یک نگاه ملی، واقعیت این است در چنین موقعیت‌هایی و با این میزان از سرمایه اجتماعی که دولت دارد، او هرچه بگوید، نتیجه عکس می‌دهد. حتی اگر عاملان را به‌درستی شناسایی و مجازات کند. راه‌کار، درگیر کردن نهادهای مدنی تا اندازه‌ای مستقل بر اساس یک روش اطمینان بخش در فرایند رسیدگی به و ارزیابی موضوع است. من این بحث را از این جهت مطرح می‌کنم تا شاید به خروج جامعه و جمع کثیری از پدران و مادران و وابستگان دانش‌آموزان دختر از نگرانی سلامتی دختران‌شان و هم‌چنین خارج شدن جامعه از یکی از اضطراب‌های عمومی کمکی کرده‌باشم.

امیدوارم مقام‌های مسئول در سه قوه و دل‌سوزان و وطن‌خواهان و فعالان حرفه‌ای و اجتماعی به این پیشنهاد توجه کنند و کنش موثری داشته باشند.

برچسب ها: سیاست آخوندی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...