X

(آرشیو سال 1395)

عدم تعادل جمعیتی از مشکلات جدی شهرنشینی کشور است
آخوندی در جلسه شورای اداری کرمانشاه مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه عدم تعادل جمعیتی را یکی از مشکلات جدی شهرنشینی در کشور دانست و گفت: این عدم تعادل در نهایت منجر به مشکلات زیستی شده و شهر را با مشکلاتی نظیر کمبود آب، آلودگی هوا، ترافیک، کاهش قابلیت و کیفیت زندگی دچار می‌کند.
جمعه، 22 بهمن 1395 - 14:57
قابلیت زندگی و حرکت دو مساله بنیادین زندگی مدرن است
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اگر زندگی اجتماعی فدای فناوری شود یک پای عمده توسعه موجود می‌لنگد و ما را به مقصد نمی‌رساند گفت: با وجود مجموعه شبکه‌های بزرگراهی و پل‌های دو یا سه طبقه به ویژه پل صدر در تهران علی‌رغم هزینه میلیارد دلاری، هیچ کس نمی‌تواند اثبات کند که بهره‌وری مناسبی برای بهبود حرکت...
ﺳﻪشنبه، 19 بهمن 1395 - 15:04
تشریح ۵ بحران شهری در بازنگری زندگی مدرن
آخوندی در دومین همایش ریل پایه مطرح کرد
وزیر راه و شهرسازی در دومین همایش شهرسازی ریل پایه با اشاره به شناسایی ۵ بحران در بازنگری زندگی مدرن گفت: وقتی مدیریت شهری تجارت پیشه باشد ماموریت خود را سازش با سوداگران می‌بیند و نتیجه آن هم وقوع حوادث تلخی مثل پلاسکو است و متاسفانه رسانه ملی هم در مورد خطرات مدیریت شهری در حق مردم جفا می‌کند.
ﺳﻪشنبه، 05 بهمن 1395 - 15:07
۵ ماموریت جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛
وزیر راه و شهرسازی، ضمن تاکید بر این که ابلاغ اخلاق حرفه‌ای مهندسی یکی از بزرگترین دستاوردهای ما در دولت یازدهم بود، گفت: ۸۹۰۰ میلیارد تومان از منبع درآمد شهرداری‌ها از محل فروش تراکم و تغییر کاربری است که در این بین مهندسان در اصلاح منبع درآمد شهرداری‌ها نقش مهمی دارند.
پنجشنبه، 30 دی 1395 - 15:12
باید به درون شهر و مردم بازگردیم و از حاشیه دوری کنیم
آخوندی در مراسم افتتاح دانشکده هنر و معماری بوشهر:
وزیر راه و شهرسازی با بیان این که مدرنیته بیش از ۱۰۰ است که به ایران ورود پیدا کرده و با ظاهر مدرنیته آشنا شده‌ایم گفت: اکنون زمان آن رسیده که ببینیم چگونه این مفهم بر زندگی ما تأثیر گذاشته است و در نهایت باید نتیجه این باشد که به درون شهر و مردم بازگردیم و از پناه بردن به حاشیه دوری گزینیم.
پنجشنبه، 30 دی 1395 - 15:09
صفحه 4 از 19ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...