X

(آرشیو ماه دی 1393)

موبیلیتی مهم‌ترین مفهوم در دنیای جدید است
در همایش سیستم‌های هوشمند حمل و نقل جاده‌ای مطرح شد:
وزیر راه و شهرسازی در همایش سیستم‌های هوشمند حمل و نقل جاده‌ای از ایجاد سامانه‌ای با هدف تجمیع آمار حمل‌ونقل جاده‌ای خبر داد و گفت: موبیلیتی و امکان حرکت‌پذیری در سطح جهان مهم‌ترین مفهوم در دنیای جدید است. وقتی پدیده‌ای در جایی رخ می‌دهد، تأثیر خود را بر جهان اعمال می‌کند.
ﺳﻪشنبه، 30 دی 1393 - 17:03
 بانک مسکن لیدر مالی در بخش مسکن باشد 
آخوندی در مراسم هفتاد و ششمین سالگرد تاسیس بانک مسکن:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حدود ۷ میلیون نفر توسط بانک مسکن صاحب سرپناه شدند، گفت: بانک مسکن به عنوان لیدر مالی در بخش مسکن عمل کند.
یکشنبه، 28 دی 1393 - 17:05
۶ نظريه در خصوص سكوت يا ابهام‌های قانون نظام مهندسی 
از سوی وزير راه و شهرسازی ابلاغ شد؛
شش مورد مربوط به موضوع ماده ۱۲۳ آيين نامه‌ اجرايی قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان مصوب ۱۳۷۵ توسط وزير راه و شهرسازی اعلام نظر و معاون مسكن و ساختمان آنها را برای اجرا به سازمان نظام مهندسی ساختمان ابلاغ كرد.
یکشنبه، 28 دی 1393 - 17:03
بايد میزان تسهیلات با قدرت بازپرداخت متقاضی و ارزش ملک رابطه پیدا کند
وزیر راه و شهرسازی
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هنوز پیشنهادات وزارتخانه در حوزه تاسیس صندوق‌‌های پس انداز در شورای پول و اعتبار در دست بررسی است گفت: نظر من این است که باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا میزان تسهیلات با قدرت بازپرداخت متقاضی و ارزش ملک رابطه پیدا کند.
دوشنبه، 22 دی 1393 - 16:46
سند راهبردی بلندمرتبه‌سازی تدوین شود 
وزیر راه و شهرسازی در پیامی به کنفرانس بلندمرتبه‌سازی بر ضرورت تدوین سند راهبردی بلندمرتبه‌سازی، ارتقاء دانش تخصصی و رعایت حقوق شهروندی در این‌گونه ساخت‌وسازها تاکید کرد.
یکشنبه، 21 دی 1393 - 16:48
راه حضور مردم در توسعه را نباید بست
آخوندی در نخستین همایش سراسری انجمن خیرین راه و ترابری:
وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر لزوم حرکت خیرین راه‌وترابری به سوی ایجاد ساختارهای شفافیت مالی گفت: اگر این اطلاعات را به صورت شفاف در اختیار مردم قرار گیرد می‌توان تمام جامعه را درگیر فعالیت‌های خیرخواهانه کرد.
پنجشنبه، 18 دی 1393 - 16:50
وارث یک دوره فروکاستن ارزش‌ اندیشه و علم درکشوریم
وزیر راه و شهرسازی در یازدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع:
وزیر راه و شهرسازی گفت: ما وارث یک دوره فرو کاستن ارزش‌ اندیشه و علم در کشوریم و ساده‌سازی‌های بیش از حد، در حد توهم‌آفرینی مشکلاتی را در کشور ایجاد کرد.
چهارشنبه، 17 دی 1393 - 16:51
اظهارات آخوندي در كنفرانس اقتصاد ايران 
وزیر راه و شهرسازی در نخستین کنفرانس اقتصاد ایران به بررسی عوامل بنیادین پدیده رکورد تورمی در اقتصاد ایران از منظر اقتصاد سیاسی پرداخت و بر لزوم بازتعریف رابطه دولت-بازار خصوصاً ضرورت بازخوانی آنچه به نام خصوصی سازی در اقتصاد ایران و به طور ویژه صنعت حمل و نقل اتفاق افتاده است تاکید نمود. ایشان فرسا...
یکشنبه، 14 دی 1393 - 16:53
ورود شورایعالی شهرسازی به مقوله طرح‌های گردشگری/ طرح‌های گردشگری نباید سوداگری زمین ایجاد کنند 
وزیر راه و شهرسازی
وزیر راه و شهرسازی درباره نشست شورایعالی شهرسازی و معماری هشتم دی ماه با موضوع «بررسی گزارش مربوط به طرح‌های مناطق گردشگری» تاکید کرد: باید از همه ظرفیت‌ها برای توسعه گردشگری در کشور حداکثر استفاده شود.
چهارشنبه، 10 دی 1393 - 16:40
ثمره بهره‌وری باید رفاه پایدار شهروندان باشد 
آخوندی در جشنواره بهره‌وری و بهبود فضای کسب و کار مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی با حضور در دومین جشنواره بهره‌وری و بهبود فضای کسب و کار با انتقاد از عملکرد مجزای شرکت‌های راه‌آهن و مترو به ریشه اصلی این مشکل یعنی نبود شهروند به عنوان هسته اصلی برنامه‌ریزی اشاره کرد.
یکشنبه، 07 دی 1393 - 16:41
صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...