X

(آرشیو ماه بهمن 1394)

بازخوانی مفهوم ایران در ایران/ میراث فرهنگی شاکله فضا و عرصه عمومیِ تمدن ایران‌شهری
وزیر راه و شهرسازی در نخستین همایش میراث فرهنگی و توسعه پایدار مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی در نخستین همایش میراث فرهنگی و توسعه پایدار با تاکید براینکه میراث فرهنگی منبع الهام توسعه پایدار است گفت: اگر چه تصور ما در برنامه‌های ۵ ساله توسعه سیستمی بسته و تا حد زیادی مطابق با معیارهای علمی رایج البته با گرایش چپ در جهان بوده اما آنچه که تقریبا در تمام آنها مورد غفلت قرار ...
چهارشنبه، 28 بهمن 1394 - 16:27
ضرورت تصمیم‌سازی بانک مسکن در حوزه ساماندهی بافت‌های حاشیه‌ای
آخوندی در مراسم هفتاد و هفتین سالگرد تأسیس بانک مسکن:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه لایحه بودجه ۹۵ فردا به مجلس تقدیم می‌شود گفت: تبصره مهم توسعه‌ای بودن بانک مسکن به اضافه افزایش ۵ هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن در لایحه بودجه ۹۵ وجود دارد.
دوشنبه، 26 بهمن 1394 - 16:58
سه‌گانه تضاد منافع مهندسان، مالکان و شهرداری‌ها/ مسئولیت ساخت‌و‌ساز را مهندسان بپذیرند
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:
وزیر وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه همواره مهندسان در اصلاحات بزرگ اجتماعی پیشتاز بوده‌اند گفت: درحال حاضر مهندس ناظر توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان انتخاب می‌شود، هزینه‌اش را مالک متقبل می‌شود ولی عملا مهندس ناظر بازرس شهرداری است؛ این امر سه‌گانه‌ای مملو از تعارض در منافع را ایجاد کرده است.
دوشنبه، 26 بهمن 1394 - 16:31
ایجاد حکمروایی محلی قدرتمند راهکار مقابله با تراکم‌فروشی شهرداری‌ها
آخوندی در پاسخ به پرسش‌های دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی گفت: موضوعی که ما در وزارت راه و شهرسازی برای اجرای اندیشه ایران‌شهری دنبال می‌کنیم، اندیشه بازآفرینی شهری است که می‌توانیم آن را جایگزین انواع طرح‌های جامع شهری کنیم.
دوشنبه، 26 بهمن 1394 - 16:29
بررسی چالش بنیادین «ایران‌شهر» و نگاه کالایی به انسان‌ها در عصر حاضر
آخوندی در سلسله نشست‌های توسعه شهری و منطقه‌ای پایدار مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی در دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه قصد دارد تا تصویری از وضعیت توسعه شهری ایران هم از جهت مفهومی و هم از جهت کارکردی و عملیاتی شدن مفاهیمی همچون موبیلیتی Mobility (حرکت‌پذیری) و لیویبیلیتی liveability (امکان زندگی) در شهرهای ایران را ارایه کند، افزود: دچار از جا کندگی اجتماعی...
یکشنبه، 25 بهمن 1394 - 16:33
آسمان ایران با نوسازی ناوگان هوایی، نقطه اتکای منطقه می‌شود
وزیر راه و شهرسازی:
برجام یک فرصت بزرگ است که نباید آن را به جهت چنین فضاهایی از دست بدهیم. خوشبختانه برجام امکانی را برای اقتصاد ایران ایجاد کرده که براساس آن می توانیم امیدوار باشیم که قدری از عقب افتادگی های سابق را جبران کنیم. به واقع امروز اقتصاد ایران بیشترین امید خود را به برجام و بهبود فضای بین المللی بسته است.
جمعه، 23 بهمن 1394 - 16:34
بازخوانی اندیشه ایران‌شهری در راستای ارتقای کیفیت زندگی شهری
عباس آخوندی*: در دوران معاصر ایران و در جریان نو شدن، متاسفانه قادر نبوده‌ایم اندیشه نوسازی شهری را با تغییر سبک زندگی‌، سبک معیشتی و سازو‌کار‌های اقتصادی-اجتماعی یکسان و همراه سازیم. در این مسیر موضوعات بسیار مهمی چون کیفیت، همواره به شدت تقلیل یافته‌اند.
ﺳﻪشنبه، 20 بهمن 1394 - 16:38
بازآفرینی جاده ابریشم در شقوق مختلف حمل و نقل
آخوندی در نشست مشترک فعالان اقتصادی ایران و ایتالیا  مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی ایران را کریدور ارتباطی شرق-غرب و شمال-جنوب خواند و گفت: نتیجه گرفتن نقطه تعادل منطقه‌ای از ایران ناامنی برای مردم منطقه و جهان شد.
ﺳﻪشنبه، 20 بهمن 1394 - 16:36
جزئيات تازه از بی‌نظيرترين قرارداد صنعت هوايی كشور
وزير راه و شهرسازی مطرح كرد
وزیر راه و شهرسازی که اخیرا همراه با رئیس‌جمهور به اروپا همراه سفر کرده است، اهمیت اصلی سفر را در تغییر پارادایم می‌داند که به موجب آن ایران به جایگاه قبلی خود به عنوان مرکز تعادل منطقه‌ای بازمی‌گردد.
یکشنبه، 18 بهمن 1394 - 17:18
شکار ایرباس
عباس آخوندی از قراردادهای جدید و پیام سفر روحانی به اروپا می‌گوید
اگر انعکاس اخبار ملاک داوری باشد، احتمالاً مهم‌ترین دستاورد سفر به اروپا چیزی نبوده است جز تفاهمنامه خرید ۱۱۸ فروند هواپیما. اما عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی که خود اصلی‌ترین دست‌اندرکار امضای تفاهمنامه پس از هشت ماه مذاکره بوده است، نظر دیگری دارد.
شنبه، 17 بهمن 1394 - 15:43
صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...