X

(آرشیو ماه بهمن 1395)

گزارش  تاریخی‌ترین استیضاح سیاسی ایران
وزیر راه و شهرسازی با حضور در صحن مجلس جمهوری اسلامی ایران برای پاسخ به سوال استیضاح کنندگان، سخنانش را با ادای احترام و آرزوی غفران برای شهدا و جانباختگان و عرض تسلیت به خانواده این عزیزان و نزدیکان آنها و ملت ایران و همچنین نمایندگان آذربایجان آغاز کرد.
یکشنبه، 01 اسفند 1395 - 17:49
حتی یک نفر از بستگانم در هیچ قراردادی مداخله ندارد
دومين دفاعیه آخوندی در مجلس
جلسه بررسی استیضاح وزیر راه و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی در نطق دفاعیه خود در جلسه نوبت عصر، با تاکید بر آنکه جای رسیدگی به اتهام، دادگاه و نه مجلس است، گفت: از ابتدای تاسیس راه‌آهن تاکنون، راه‌آهن هیات مدیره‌ای در این حد از تخصص نداشت.
یکشنبه، 01 اسفند 1395 - 17:39
مخارج سوداگران از جیب شهروندان پرداخت می‌شود
عباس آخوندی*: حکمرانی موفق به‌گونه‌ای است که بتواند همه افراد را موظف کند تا هزینه‌ای به دیگری تحمیل نکنند. این موضوع در شهرسازی ایران به درستی رعایت نشده است و هزینه سوداگران شهرها به شهروندان تحمیل می‌شود.
یکشنبه، 24 بهمن 1395 - 14:54
تاکید بر رعایت سه اصل ضروری مفهوم مسئولیت اجتماعی
آخوندی در اولین  نشست شواری سیاست‌گذاری مسئولیت اجتماعی مطرح کرد:
برگزاری نخستین شورای سیاست‌گذاری اولین جایزه ملی مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی ایران وزیر راه و شهرسازی در اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری نخستین جایزه ملی مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی ایران رعایت اخلاق عمومی، برون‌ریز و حقوق خصوصی را سه اصل ضروری در مفهوم مسئولیت اجتماعی دانست و گفت: متأسفانه...
شنبه، 23 بهمن 1395 - 15:01
عدم تعادل جمعیتی از مشکلات جدی شهرنشینی کشور است
آخوندی در جلسه شورای اداری کرمانشاه مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه عدم تعادل جمعیتی را یکی از مشکلات جدی شهرنشینی در کشور دانست و گفت: این عدم تعادل در نهایت منجر به مشکلات زیستی شده و شهر را با مشکلاتی نظیر کمبود آب، آلودگی هوا، ترافیک، کاهش قابلیت و کیفیت زندگی دچار می‌کند.
جمعه، 22 بهمن 1395 - 14:57
قابلیت زندگی و حرکت دو مساله بنیادین زندگی مدرن است
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اگر زندگی اجتماعی فدای فناوری شود یک پای عمده توسعه موجود می‌لنگد و ما را به مقصد نمی‌رساند گفت: با وجود مجموعه شبکه‌های بزرگراهی و پل‌های دو یا سه طبقه به ویژه پل صدر در تهران علی‌رغم هزینه میلیارد دلاری، هیچ کس نمی‌تواند اثبات کند که بهره‌وری مناسبی برای بهبود حرکت...
ﺳﻪشنبه، 19 بهمن 1395 - 15:04
تشریح ۵ بحران شهری در بازنگری زندگی مدرن
آخوندی در دومین همایش ریل پایه مطرح کرد
وزیر راه و شهرسازی در دومین همایش شهرسازی ریل پایه با اشاره به شناسایی ۵ بحران در بازنگری زندگی مدرن گفت: وقتی مدیریت شهری تجارت پیشه باشد ماموریت خود را سازش با سوداگران می‌بیند و نتیجه آن هم وقوع حوادث تلخی مثل پلاسکو است و متاسفانه رسانه ملی هم در مورد خطرات مدیریت شهری در حق مردم جفا می‌کند.
ﺳﻪشنبه، 05 بهمن 1395 - 15:07
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...