X

(آرشیو ماه بهمن 1396)

لزوم بازتعریف رابطه بین امكان سكونت و جابه‌جایی قبل از احداث شهرهای جدید
وزیر راه و شهرسازی مطرح كرد:
وزیر راه وشهرسازی ضمن تشریح سیاست‌های وزارتخانه در موضوع حمل ونقل چندوجهی و یكپارچه و همچنین ضرورت حل وفصل مسئله اقتصاد گفت: باید به جای توسعه مترو كه راه‌حل گران‌قیمتی است توسعه ریل سبك و تراموا را در تهران و سایر كلانشهرها ایجاد كنیم.
یکشنبه، 29 بهمن 1396 - 15:59
یاد و خاطرات مرحوم معین‌فر در علم مهندسی ایران جاودان خواهد ماند
آخوندی در مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت مهندس معین‌فر بیان کرد:
وزیر راه و شهرسازی در مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت مهندس معین‌فر بیان کرد: قطعا دانش و زحمات مهندس معین‌فر در دوره‌های مختلف برای مردم ایران و دانش مهندسی زلزله بسیار سودمند است، یاد ایشان ماندگار می‌ماند و بدون شک این ماندگاری محدود به این روزها و ایام فوت این بزرگوار نخواهد بود بلکه یاد و خاطر...
چهارشنبه، 25 بهمن 1396 - 16:02
لزوم دستیابی به فهم و اجماع ملی و مدنی در تعریف واقعی خصوصی‌سازی
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛
وزیر راه و شهرسازی در بیست و پنجمین همایش ارگان‌های دریایی با تاکید بر دستیابی به اجماع ملی و مدنی در تعریف واقعی خصوصی سازی، گفت: بنده یکی از مدافعان سرسخت خصوصی سازی واقعی در ایران هستم. اما در عین حال نمی توانم از پریشانی معنا در ایران تحت عنوان خصوصی‌سازی دفاع کنم.
ﺳﻪشنبه، 24 بهمن 1396 - 16:06
برنامه ملی بازآفرینی شهری
عباس آخوندی*: امروز شهرهای ایران با دو چالش بنیادین قابلیت زندگی (liveability) و روانی حرکت و جابه‌جایی (mobility) مواجهند. در بحث قابلیت زندگی هرچند به ظاهر تعداد انباشت مسکن در ایران از تعداد خانوارها فزون‌تر است، در عین حال برآورد می‌شود که ۱۹ میلیون نفر در بدمسکنی زندگی می‌کنند. چالش کُندی، صعوب...
یکشنبه، 22 بهمن 1396 - 16:26
مردم مجری برنامه ملی جامع بازآفرینی شهری و نوسازی بافت فرسوده هستند
آخوندی مطرح کرد؛
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه معتقد هستیم دولت نباید در پروژه‌هایی که مردم توان اجرای آن را دارند مداخله کند، گفت: با کاهش نرخ سود تسهیلات خرید مسکن در بافت فرسوده به شش درصد به زودی شاهد توسعه رونق در بازار مسکن خواهیم بود.
شنبه، 21 بهمن 1396 - 16:28
تعارض منافع و گفتگوی اجتماعی
دکتر عباس آخوندی: ابلاغ دستورالعمل منع قبول منافع متعارض در میان مهندسان، کارمندان دولت، فعالان حرفه‌ای و کسانی که در پی ساخت خانه و یا ساختمانی برای خود هستند واکنش‌های متفاوتی داشته‌است.
پنجشنبه، 19 بهمن 1396 - 16:35
سیاست وزارتخانه در موضوع مسکن، بازآفرینی شهری است
عضو کابینه دولت دوازدهم مطرح کرد؛
وزیر راه و شهرسازی با پیشنهاد کاهش سود تسهیلات مسکن در بافت های ناکارآمد به ۶ درصد گفت: برنامه‌ی بازآفرینی شهری به ‌عنوان بزرگترین برنامه‌ی توسعه‌ی شهری تاریخ ایران با بازآفرینی ۱۳۳۴ محله در سراسر کشور آغاز می شود.
پنجشنبه، 19 بهمن 1396 - 16:32
تشریح اهمیت و مزایای نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای از ۵ منظر
آخوندی در همایش طرح های نوسازی ناوگان حمل و نقل و اشتغال‌زایی مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی در همایش طرح های نوسازی ناوگان حمل و نقل و اشتغال‌زایی اهمیت و مزایای نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای را از پنج منظر تشریح کرد.
دوشنبه، 16 بهمن 1396 - 16:38
مجلس باید در زمان بودجه اقدام موثر انجام ده
آخوندی در نشست با فراکسیون مستقلین ولایی مطرح کرد؛
وزیر راه و شهرسازی در فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با اشاره به این نکته که مجلس اگر می‌خواهد اقدامی کند در زمان بودجه انجام دهد گفت: منابع وزارت راه و شهرسازی در حال گرایش به صفر است و در سال ۹۷ از ۸ هزار میلیارد تومان بودجه به حدود ۵ هزار میلیارد تومان کاهش یافت در حالی که ۱۲ هزار میلیارد تومان بدهی...
یکشنبه، 15 بهمن 1396 - 18:33
بحران برف و پاسخ به ۶ سؤال‌ مردم
عباس آخوندی: در راه‌ماندگی تعداد زیادی از هموطنان عزیز و مشکلات بازگشایی کامل فرودگاه امام (ره) و زحمتی که مسافران عزیز متحمل شدند همگان را آزرده ساخته و ابهام‌‌هایی را موجب شده‌است.
شنبه، 14 بهمن 1396 - 15:12
صفحه 1 از 3ابتدا   قبلی   [1]  2  3  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...