X

(آرشیو ماه تیر 1395)

مسیر معکوس ایران‌شهرها برای دستیابی به درآمد‌های پایدار
وزیر راه و شهرسازی در همایش بین المللی شهرداری‌ها و شوراهای شهر اعلام کرد:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «وضعیت روند توسعه شهرنشینی ایران به ویژه در شهرهای بزرگ و کلان‌شهرها تحت تاثیر سوداگری مفرط قرار گرفته» است، تصریح کرد: شوراها باید طرفدار حقوق کلیه شهروندان باشند و اگر شوراها ابزار دست سوداگران قرار گیرند هیچ کس از آن‌ها حمایت نخواهد کرد.
چهارشنبه، 30 تیر 1395 - 17:08
مهندسان مسئولیت اجتماعی عملکردشان را بپذیرند
آخوندی در نوزدهمین اجلاس هیات عمومی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان
وزیر راه و شهرسازی در نوزدهمین اجلاس هیات عمومی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان ابراز امیدواری کرد این اجلاس بتواند طرح و سیاستی نو برای ارتقای مهندسی باشد و با ارزیابی درست از آنچه تا به امروز رخ داده و بررسی نقاط ضعف و قوت، در ایجاد افقی برای آینده کشور گام بردارد.
یکشنبه، 27 تیر 1395 - 17:09
اخلاق حرفه‌ای مهم‌ترین کنترل کننده اقتدار سازمانی و حرفه‌ای است
پیام دکتر آخوندی به نوزدهمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان
دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با ارسال پیامی به نوزدهمین نشست هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان كشور بر ضرورت پاسداشت و ترویج «اخلاق حرفه‌ای» از سوی مهندسان، متخصصان و دست‌اندرکاران صنعت ساختمان تاکید کرد.
شنبه، 26 تیر 1395 - 17:11
تلفیق هنر با زندگی شهروندان در ایستگاه‌های هوایی، زمینی، دریایی و ریلی
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛
وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از نمایشگاه خط نقاشی در خانه هنرمندان ایران، دستور خرید ۳۰ اثر برای راه‌اندازی ترمینال گالری در فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه‌آهن را صادر کرد و با تاکید بر اهمیت هنر خوش‌نویسی و زنده نگه‌داشتن آن گفت: خوش‌نویسی سمبل میراث مکتوب ایران است.
یکشنبه، 20 تیر 1395 - 17:17
تشریح پیشنهاد چهار نهاد فعال‌کننده بازار مسکن
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی در مراسم رونمایی از انتشار اوراق رهنی بانک مسکن و بازار رهن ثانویه پیشنهاد افزودن چهار نهاد فعال کننده بخش مسکن را تشریح کرد و گفت: در فضای پسابرجام نیاز داریم تا سرمایه بانک‌ها به یک میلیارد دلار افزایش یابد.
دوشنبه، 14 تیر 1395 - 17:13
رقابت صنعت ریلی با هوایی در برد زیر ۵۰۰ کیلومتر
آخوندی در مراسم تجلیل از پیشکسوتان دانشکده راه‌آهن دانشگاه علم و صنعت:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «صنعت ریلی برای خود رقابت ایجاد کرده و می‌تواند در برد زیر ۵۰۰ کیلومتر با حمل و نقل هوایی رقابت کند» گفت: حمل و نقل ریلی در ایران در مرحله اولیه قرار دارد و باید یکپارچگی در حمل و نقل درون و برون شهری بوجود آورد به طوری که مفهوم حمل و نقل ترکیبی بین بندر- ریل، فرودگا...
یکشنبه، 13 تیر 1395 - 17:15
توجه به ظرفیت‌های سازمان انسانی برای بهبود وضعیت منطقه
آخوندی در نوزدهمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی در نوزدهمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار ظرفیت سازمان اجتماعی را دست‌مایه اصلی کردستان در افزایش کیفیت زندگی اعلام کرد و گفت: قطعا کریدور شمال به جنوب و توسعه ارتباطات، سیاست کلی در استان کردستان محسوب می‌شود.
چهارشنبه، 09 تیر 1395 - 17:18
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...