X

(آرشیو ماه مهر 1394)

سیستان‌و‌بلوچستان دروازه تمدن «ایران‌شهر»
آخوندی در ستاد ملی بازآفرینی شهری مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی در نشست ستاد ملی بازآفرینی با موضوع بررسی بافت ناکارآمد شهری سیستان و بلوچستان با تاکید بر تغییر رویکرد وزارت راه و شهرسازی از طرح‌های شهری به سمت طرح‌های بازآفرینی شهری گفت: این استان یکی از منابع بنیادین میراث ایرانی چه در حوزه فرهنگی و معنوی و چه در حوزه مادی و کالبدی است.
چهارشنبه، 29 مهر 1394 - 15:36
حمایت از رویکرد «ایران‌شهری» در برابر رویکرد «استالینیستی» در بافت‌های تاریخی
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که دو جریان کاملا متضاد در رویارویی با حوزه شهرسازی و بافت‌های تاریخی وجود دارد گفت: جریان نخست جریانی استالینیستی و فاشیستی است که به دنبال نابودکردن این بافت‌ها و نوسازی روی زمین بایر است. در مقابل نیز جریانی وجود دارد که نگاه و توجه را به حفاظت مینیاتوری از بافت و ا...
ﺳﻪشنبه، 28 مهر 1394 - 15:32
ایجاد محبوبیت دولتی با جیب دیگری غیراخلاقی است
آخوندی در دیدار با نمایندگان صنعت بیمه:
وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که خدماتی که مردم از شرکت‌های بیمه‌گر دریافت می‌کنند بسیار نازل است گفت: برخی سیستم‌ها می‌گویند دو، سه یا هفت درصد از درآمد بیمه‌ها به وزارت راه و شهرسازی اختصاص یابد که این کار اساسا بیهوده است.
چهارشنبه، 22 مهر 1394 - 15:39
استیضاح تمرین مردم‌سالاری است
آخوندی در جلسه استیضاح مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی در نشست بررسی طرح استیضاح که در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار شد توضیحاتی درباره عملکرد خود در این وزارتخانه ارائه داد.
ﺳﻪشنبه، 14 مهر 1394 - 15:32
تلاش برای توسعه روستاها نیازمند دوری از کار پوپولیستی/ ۵ دلیل ضرورت سرمایه‌گذاری روستاها 
آخوندی در کنفرانس ملی حمل ونقل روستایی مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی تلاش برای توسعه روستاها را نیازمند دوری از کار پوپولیستی خواند و گفت:روستاها نقش مهم و راهبردی در اقتصاد یک کشور دارند.
دوشنبه، 13 مهر 1394 - 15:24
طراحی ۱۰ نمونه بازآفرینی شهری برای جایگزینی با طرح جامع شهر / بازگشت بنیادین به انسان، شهروند و اندیشه ایران‌شهری
آخوندی در مراسم گرامیداشت روز جهانی اسکان بشر مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی گفت: کاری که در وزارت راه و شهرسازی با همکاری معاونت‌ مسکن و ساختمان و معاونت معماری و شهرسازی و دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه در حوزه مسکن در حال انجام است این است که ۱۰ نمونه طرح بازآفرینی شهری را برای جایگزینی با طرح جامع شهر در دست طراحی داریم تا در شهرهای بزرگ، متوسط و کوچک ...
دوشنبه، 13 مهر 1394 - 15:24
معماری ترمینال «ایران شهر» فرودگاه امام خمینی(ره) باید بیانگر هویت ایران اسلامی باشد 
آخوندی:
وزیر راه و شهرسازی گفت: آنچه که برای من در ساخت ترمینال ایران‌شهر در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی اهمیت دارد این است که فرودگاه بین المللی امام خمینی به عنوان دروازه داخلی ایران بیان کننده هویت ایران باشد.
یکشنبه، 12 مهر 1394 - 15:22
آغازکننده نوسازی در دوران بعد توافق برجام خواهیم بود
آخوندی در همایش بین‌المللی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری با تشریح فرصت های سرمایه گذاری در ایران گفت: ساخت ۷ فرودگاه بین‌المللی در سطح کشور در دستور کار است که جزئیات آن در این همایش به سرمایه‌گذاران معرفی می‌شود.
شنبه، 11 مهر 1394 - 15:17
تشکیل صندوق بین‌المللی برای احیای راه‌ابریشم/ بندر چابهار باید به مرکزی برای تجارت حمل‌ونقل جهان شود 
وزیر راه و شهرسازی در مراسم روز جهانی دریانوردی:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بندر چابهار باید به یک بندر بزرگ که قابلیت پهلوگیری کشتی‌های بزرگ را دارد تبدیل شود گفت: بندر چابهار باید به مرکزی برای تجارت حمل‌ونقل جهان شود.
چهارشنبه، 08 مهر 1394 - 15:08
بازآفرینی شهرها با اندیشه «ایران‌شهري»
وزیر راه و شهرسازی در روز جهانی گردشگری مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی در روز جهانی گردشگری ضمن اعلام آمادگی وزارت راه و شهرسازی برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقلی و همکاری با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر لزوم بازآفرینی اندیشه «ایران‌شهر» تاکید کرد.
یکشنبه، 05 مهر 1394 - 15:05
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...