X

(آرشیو ماه مهر 1397)

قدردانی وزير سابق راه و شهرسازي از اقدامات مجلس در دوره وزارت | هیچ‌گاه از کار با مجلس خسته نشدم
عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی طی نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی از همکاری نمایندگان مجلس طی دوره وزارت خود تشکر و قدردانی کرد.
دوشنبه، 30 مهر 1397 - 10:21
استعفای وزیر راه و شهرسازی | نسبت به سیاست دخالت حداکثری دولت در اقتصاد امکان هماهنگی ندارم
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی طی نامه‌ای به تاریخ ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ به رئیس جمهوری، برای چندمین‌بار استعفای خویش را اعلام کرد و نوشت: به نظر نمی رسد در ارتباط با روش بازآفرینی شهری موردنظر جنابعالی بتوانم کار موثری انجام دهم. همچنین، در ارتباط با سیاست دخالت حداکثری دولت در بازار و روش ساماندهی امور ا...
شنبه، 28 مهر 1397 - 10:26
شکل‌گیری رکنی فراتر از دولت، مجلس و شورای نگهبان در حاکمیت
وزیر راه و شهرسازی در نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار ورود مجلس به اظهارنظر سخنگوی شورای نگهبان درخصوص لایحه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم شد.
پنجشنبه، 26 مهر 1397 - 10:37
قانون اساسی، هیات نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی و FATF
عباس آخوندی*: اخیرا شاهد پدیده‌ی بی‌سابقه‌ای در فرایند قانون‌گذاری کشور هستیم که پیش از این با آن روبه‌رو نبوده‌ایم. و آن این است که تمام ارکان قانون‌گذاری کشور از دولت و مجلس گرفته تا شورای نگهبان موضوعی را تصویب و عدم مغایرت آن را با قانون اساسی و شرع اعلام می‌کنند لیکن، ابلاغ رسمی آن به دلیل تشخی...
چهارشنبه، 25 مهر 1397 - 13:23
تمدن ایران‌شهری، ایران و هویت ایرانی: فاشیسم و یا قبول مسئولیت صلح
عباس آخوندی: آیا سخن راندن از تمدن ایران‌شهری، ایران و هویت ایرانی گرایش به ملی‌گرایی رضاشاهی و فاشیسم است و یا متضمن پذیرش مسئولیت در برقراری یکپارچگی ملی در درون و صلح در منطقه و تعامل مثبت با جهان است؟
ﺳﻪشنبه، 17 مهر 1397 - 13:42
اهمیت شبکه‌سازی برای توسعه حمل‌ونقل
عباس آخوندي تشريح كرد:
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت بحث شبکه‌سازی در مفهوم حمل‌ونقل گفت: معاونت حمل‌ونقل مسئول ایجاد شبکه‌های داخلی و بین‌المللی حمل‌ونقل در کشور است.
دوشنبه، 16 مهر 1397 - 14:21
مفهوم ایران‌شهری ضامن صلح پایدار در ایران و منطقه
عباس اخوندی وزیر راه و شهرسازی ضمن تأكید بر بازخوانی مفهوم هویت ایرانی و ایران‌شهری گفت: وقتی از ایران و تمدن ایران‌شهری صحبت می‌كنیم این مفهوم به معنای جدایی‌طلبی نیست بلكه از صلح و تعامل خلاق با جهان صحبت می‌كنیم.
یکشنبه، 15 مهر 1397 - 14:28
آزادراه تهران- شمال بزرگترین پروژه تاریخ مهندسی ایران است
عباس آخوندي وزیر راه و شهرسازی در آئین اتمام عملیات حفاری بخش شرقی تونل البرز اعلام كرد: پس از پایان عملیات اجرایی آزادراه تهران- شمال و بهره‌برداری از آن ملت ایران شاهد خواهند بود كه اثر مهندسی فوق‌العاده‌ای خلق شده كه می‌توان به مهندسی ایران بالید.
شنبه، 14 مهر 1397 - 14:31
ما و مارکس
عباس آخوندی: امسال دویستمین زادروز کارل مارکس بود. مجله نگاه نو شماره تابستان خود را با عکس روی جلد به او اختصاص داده‌بود. در این دو سه روز، هرچه کردم مجله را به زمین بگذارم نشد. مقالات بسیار جالبی در باره‌ی اندیشه‌ها، سیر تحول زندگی او و مارکس‌های فراوانی که پس از مرگ وی بر اساس قرائت‌های مختلفی که...
جمعه، 13 مهر 1397 - 14:38
سازمان نظام مهندسی ساختمان از تاثیرگذارترین سازمانهای ایران است
وزیر راه و شهرسازی با حضور در حوزه انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان ایران از این سازمان به عنوان یکی از تاثیرگذارترین سازمان‌های ایران یاد کرد.
پنجشنبه، 12 مهر 1397 - 14:48
صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...