X

(آرشیو ماه آبان 1394)

ضرورت تشکیل بانک تصفيه دارایی‌های سمی
عباس آخوندی*: شکی نیست اقتصاد ایران امروزه در «تنگنای مالی» قرار دارد و با «رکود تورمی» روبه رو است و هرچند اجماعی روی شناسایی وضعیت هست اما از این مهمتر شناسایی ریشه‌های این رکود و تنگناهای مالی و کشف راه‌حل‌هایی برای رفع این موارد است.
یکشنبه، 01 آذر 1394 - 14:17
دو پیشنهاد مهم آخوندی برای خروج از تنگنای مالی 
در گفت‌و‌گو با «دنیای اقتصاد» مطرح شد
با نزدیک شدن به هفته‌های پایانی پاییز، بحث تغییر در نرخ سود بانکی، به جریان افتاده است. گروهی بر کاهش نرخ سود بانکی، حتی به شکل دستوری تاکید می‌کنند و معتقدند انتخاب این گزینه، به بهبود تولید در اقتصاد کمک می‌کند.
ﺳﻪشنبه، 26 آبان 1394 - 16:05
 انتشار ۱۰۰ میلیارد دلار اوراق معادل ارزی با سود ۳ درصد / تشکیل نهاد تصفیه بانکه
وزیر راه و شهرسازی در پنجمین کنفرانس بین‌المللی صنعت احداث و انرژی مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی در پنجمین کنفرانس بین‌المللی صنعت احداث و انرژی با انتقاد از استراتژی دوپینگی حمایت از بنگاه‌ها، پیشنهاد داد نهادی مستقل به منظور تصفیه بانکها و حل و فصل دارایی‌های سمی بانکها با مسئولیت شورایی از حقوقدانان و حسابرسان زیر نظر معاون اول رئیس جمهور تشکیل شودتعیین تکلیف ثروت ملی تشکی...
دوشنبه، 25 آبان 1394 - 15:52
ایجاد حس‌مسئولیت، بزرگترین راهبرد افزایش ایمنی شهری در کشور
آخوندی در همایش گرامیداشت یادمان قربانیان سوانح رانندگی مطرح کرد؛
وزیر راه و شهرسازی با حضور در همایش گرامیداشت یادمان قربانیان سوانح رانندگی، اجتماعی کردن مشکلات بویژه در حوزه ایمنی راه را تنها راه‌حل رفع آنها دانست و گفت: حس مسئولیت بزرگترین راهبرد افزایش ایمنی در سطح کشور به شمار می‌رود.
یکشنبه، 24 آبان 1394 - 16:01
نظام ملی ساخت‌و‌ساز را به تصویب مي‌رسانیم/ توزیع کار توسط هیئت مدیره نظام مهندسی خلاف قانون است/ موافق قانون منع مداخله در صنعت ساختمان هستم 
آخوندی در مراسم اعطای اعتبارنامه اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان تهران:
وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که اصل اخلاق حرفه‌ای مهندسی مبنی بر نپذیرفتن منافع متضاد باید به یک نظام‌نامه قانونی و حرفه‌ای تبدیل شود گفت: قرار است نظام ملی ساخت و ساز را با مشارکت همه مهندسان تدوین کرده و آن را در هیئت وزیران به تصویب برسانیم.
یکشنبه، 24 آبان 1394 - 15:55
تجدیدنظر در ساخت ایستگاه‌های راه‌آهن براساس مفهوم یکپارچه‌سازی
وزیر راه و شهرسازی در هفتدهمین کنفرانس بین‌المللی ریلی:
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت نگاه یکپارچه در راه آهن گفت: در این مدت تقریبا در مورد ساخت ایستگاه‌های راه‌آهن تجدید نظر صورت گرفت.
شنبه، 23 آبان 1394 - 16:02
هزینه تصادفات رانندگی رشد تولید ناخالص داخلی را از بین می‌برد‌
وزیر راه و شهرسازی در پیامی به كنفرانس بین‌المللی حوادث رانندگی و جاده‌ای نوشت: هزینه تصادفات رانندگی رشد تولید ناخالص داخلی را از بین می‌برد‌.
چهارشنبه، 20 آبان 1394 - 16:04
بازآفرینی ایران‌شهر در روزگار معاصر
با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد؛
وزیر راه و شهرسازی در پیامی به مناسبت روز شهرساز نوشت: اندیشه ایران‌شهری مبتنی بر تحول در سبك زندگی ایرانیان و باز تعریف نقش و كاركرد شهرها در بستر تاریخی و شرایط ایران معاصر است.
یکشنبه، 17 آبان 1394 - 15:46
ایران‌شهر در ترازوی ایران 
عباس آخوندی: جايگاه انسان در شهر چيست؟ آيا اين شهر جایی هست كه به آن حس تعلق داشته باشيم؟ پاسخ به این پرسش‌ها نیازمند رویکرد بنیادین و همه‌جانبه‌نگر تحت عنوان "بازخواني هويت ايراني" است. اگر ما نتوانيم هويت خود را تعريف كنيم قاعدتاً در ادامه كار دچار لكنت و لغزش مي‌شويم چراکه ما فقط يك ايران براي زن...
پنجشنبه، 14 آبان 1394 - 15:49
خرید لیزینگی ۵۰۰ هواپیما با همکاری وزارت‌خارجه تا ۲۰۱۶
آخوندی در جمع سفرا و کارداران ایران مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی در نشست هم‌اندیشی رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور گفت: برای توسعه ناوگان ریلی به دنبال خرید دو هزار و ۸۰۰ واگن مسافری و پنج هزار واگن باری با همکاری سرمایه‌گذاران خارجی هستیم.
چهارشنبه، 13 آبان 1394 - 15:41
صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...