X

(آرشیو ماه آذر 1393)

ممنوعیت واردات هواپیمای بیش از پانزده سال سن/ ارائه لایحه بازسازی ساختار ایران‌ایر به مجلس
آخوندی در سازمان هواپیمایی کشوری مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی در مراسم رونمایی از دستوالعمل جدید تأسیس و فعالیت شرکت‌های هواپیمایی گفت: اگر مردم به دنبال دریافت خدمات فرودگاهی در سطح بین‌المللی هستند، باید هزینه‌ها را بپردازند.
شنبه، 29 آذر 1393 - 17:58
سه بیماری مزمن بانک‌های ایران 
آخوندی در مراسم انعقاد قرارداد 21هزار میلیارد ریالی بنادر با بخش خصوصی:
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به لحاظ شدن پیشنهاد استفاده ازمنابع صندوق توسعه ملی برای توسعه همه شقوق حمل و نقل در لایحه بودجه سال 94، گفت: سازمان بنادر از رویکرد مهندسی صرف به رویکرد تجاری و اجتماعی تغییر برنامه ریزی دهد.
چهارشنبه، 26 آذر 1393 - 18:13
خطوط ریلی کشور به کشورهای همسایه متصل شوند/ شهرسازی را با ریل آشتی می‌دهم
آخوندی در جمع مدیران راه آهن مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در دنیای مدرن بدون حمل‌ونقل ریلی نمی‌توان یک زندگی توسعه یافته داشت، گفت: خطوط ریلی کشور باید به کشورهای همسایه متصل شوند.
چهارشنبه، 26 آذر 1393 - 17:46
ورود 12 هواپیمای جدید در شرایط تحریم/ برقی کردن راه آهن تهران – مشهد با ظرفیت 34 میلیون مسافر 
وزیر راه و شهرسازی:
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برقی کردن راه آهن تهران - مشهد ظرفیت موجود 13 میلیون مسافر را به 34 میلیون مسافر می رساند، اعلام کرد: در همین شرایط سخت خوشبختانه بیش از 12 هواپیمای جدید وارد کشور شده است و با توافقات انجام گرفته دسترسی به خرید قطعه بیشتر شده است و بسیاری از شرکت های هواپیمایی م...
ﺳﻪشنبه، 25 آذر 1393 - 18:11
توسعه بدون استفاده از نظریه‌های راهنما به جایی نمی‌رسد
عباس آخوندی در گرامیداشت هفته پژوهش:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تلاش برای دستیابی به توسعه بدون استفاده از نظریه‌های راهنما به جایی نمی‌رسد گفت: انتظارم این است که مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به کانون تفکر و اندیشه وزارتخانه تبدیل شود.
دوشنبه، 24 آذر 1393 - 18:11
بحران‌های مشابه مسکن مهر دغدغه دانشگاهیان باشد
آخوندی در بیست و سومین جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه تهران:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسکن مهر ایران را از ریل توسعه خارج کرد گفت: وقتی مسئله مسکن مهر دغدغه دانشگاه باشد، رئیس جمهور دیگری به خود جرأت نمی‌دهد که بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان از نظام بانکی را به این موضوع اختصاص دهد؛ وگرنه چند سال بعد دوباره فرد دیگری با شعارهای عوام‌گرایانه سر کار می‌آی...
دوشنبه، 24 آذر 1393 - 18:07
دولت یازدهم با پیامدهای هرج و مرج در حوزه مسکن مواجه است
آخوندی در «چهاردهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران»:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در شهرهای جدید پردیس و پرند در مجموع 400 هزار واحد مسکن مهر در حال ساخت است گفت: پیامدهای آن را شهر تهران با این حجم از تراکم و هوای آلوده باید تحمل کند.
دوشنبه، 24 آذر 1393 - 18:04
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...