X

(آرشیو ماه آذر 1397)

شب یلدا و گذر از کوچه‌ی ایران
عباس آخوندی: شب یلدا، شب تولد مهر را به تمامی اهلِ تمدن ایران‌شهری تبریک می‌گویم. امروز همه‌ی ما اهلِ این مدنیت نیاز به هم‌بستگی و هم‌دلی داریم تا آتش‌های برافروخته خشم و نفرین را فرونشانیم. باشد که این شب سبب تولد مهرِ فروزان در دل‌هایمان شود. از کوچه مهربانی ایران نرمیم و نگسلیم.
جمعه، 30 آذر 1397 - 17:23
مهندسی و ضدمهندسی
عباس آخوندي: رخنه‌ فساد در نهاد مهندسیِ ساختمانِ ایران هر روز ژرف‌تر می‌شود.
جمعه، 30 آذر 1397 - 16:51
حکومت قانون و اعدام سلطان سکه
عباس آخوندی: سلطان سکه و همکارش اعدام شدند. اینک سؤال این است که این نوع اقدام تا چه حد ظرفیت بازدارندگی دارد و چه کمکی به بازگشت ثبات به بازار می‌کند؟
چهارشنبه، 28 آذر 1397 - 09:33
پول سمی، ناترازی بانکی و درخواست از شورای سران
عباس آخوندی: وجود پول سمی در شبکه‌ بانکی مزمن بوده و ناترازی غیرِقابل قبولی را در شبکه بانکی موجب شده‌است.
دوشنبه، 26 آذر 1397 - 14:59
پدیده بی‌دولتی
عباس آخوندی: این روزها نحوه‌ی رفتار و تصمیم‌های اتخاذی از سوی دستگاه قانون‌گذاری و قضا و دبیرخانه مجمع تشخیص حکایت از حسِّ بی‌دولتی دارد.
ﺳﻪشنبه، 20 آذر 1397 - 17:00
اطاعت از قانون و پیش‌بینی پذیرکردن راه حل است
عباس آخوندی: اقتصاد ایران در حالیکه با گرفتاریهای تاریخی در حوزه سیاستگذاری کلان مواجه است این روزها با تحریم شدید آمریکا نیز باید دست و پنجه نرم و از این شرایط دهشتناک عبور کند. این یک رخدادی است که باید در کوتاه مدت انجام شود و اقتصاد ایران در مسیری بیفتد که بتوانیم توسعه آن را در دستور کار قرار د...
ﺳﻪشنبه، 20 آذر 1397 - 12:19
شهردار تهران
انتخاب شهردار تهران موضوعی است که مدتی است نقل محفل‌هاست. در تهران، این انتخاب فراتر از تعیین یک شهردار برای یک شهر است چرا که این انتخاب در تنظیم نگاهی ملی به آینده توسعه‌ی شهری در ایران تاثیر فراوانی دارد. بنابراین، سؤال بنیادین این است که انتظار داریم شهردار چه مساله‌ای را حل کند؟ و یا بهتر بگویی...
یکشنبه، 18 آذر 1397 - 11:35
حاکمیت قانون و دانشکده حقوق
عباس آخوندی: روز دوشنبه ۹۷/۹/۱۲ برای مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های مقاوم سازی، بهسازی و تجهیز ساختمان دانشکده حقوق دانشگاه تهران دعوت شده‌ بودم.
چهارشنبه، 14 آذر 1397 - 17:10
مرحوم والد قائل به ربط نبود
عباس آخوندی: گفتن گزاره‌های نامرتبط، متعارض و متضاد در فرهنگ سیاسی ایران بسیار متداول است. شاید هم موضوع ژرف‌تر از این باشد و در نظام معرفتی ما ایرانیان رخنه کرده‌باشد.
ﺳﻪشنبه، 13 آذر 1397 - 08:49
اقدام فراقانونی برای مبارزه با پول‌شویی
عباس آخوندي: بانک مرکزی در تمام کشورها معتبرترین نهاد سیاست‌گذاری پولی کشور هستند و تصمیم‌های آن معیار تمام عیار است.
یکشنبه، 11 آذر 1397 - 17:12
صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...