X

نظام مهندسی

نظام مهندسی و کنترل ساختمان را دریابیم
به مناسبت 31خردادماه سال‌روز وقوع زلزله‌ی رودبار-منجیل
عباس آخوندی: زلزله همواره ‌یادآور رنج و درد انسان‌هایی است که زیر خروارها آوار جان باختند و یا بازماندگانی است که عزیزان خود را از دست داده‌اند و مجروحان و زندگی‌های از هم‌پاشیده و خرابه‌هایی است که باید از نوساخته شوند.
جمعه، 31 خرداد 1398 - 14:04
مهندسی و ضدمهندسی
عباس آخوندي: رخنه‌ فساد در نهاد مهندسیِ ساختمانِ ایران هر روز ژرف‌تر می‌شود.
جمعه، 30 آذر 1397 - 16:51
سازمان نظام مهندسی ساختمان از تاثیرگذارترین سازمانهای ایران است
وزیر راه و شهرسازی با حضور در حوزه انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان ایران از این سازمان به عنوان یکی از تاثیرگذارترین سازمان‌های ایران یاد کرد.
پنجشنبه، 12 مهر 1397 - 14:48
انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان در راستای قانون برگزار خواهد شد | واكنش نسبت به حمايت از متخلفان و امضافروشان
در نامه‌ آخوندی به واعظی مطرح شد:
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی طی نامه‌ای خطاب به رئیس دفتر رئیس جمهور نوشت: مورد پیشنهادی آقای مهندس ترکان خلاف قانون و غیرقابل اقدام است بنابراین، تأخیر به طور قانونی امکان‌پذیر نیست و مطابق برنامه زمانی آن اقدام و رأی گیری در راستای اجرای قانون در استان‌های مختلف از پنجم تا سیزدهم سال جاری انجام ...
دوشنبه، 02 مهر 1397 - 17:11
تعارض منافع ریشه‌ی بی‌اخلاقی و فساد
سخنی با مهندسان
عباس آخوندی: پذیرش منافع متعارض بزرگ‌ترین نشانِ بی‌اخلاقی در امور حرفه‌ای و ریشه‌ی فساد در دستگاه‌های اداری و بنگاه‌داری تجاری و صنفی و نهاد های حرفه ای است. این بحث اختصاص به سازمان نظام مهندسی ساختمان ندارد و یک امر عمومی است.
یکشنبه، 01 مهر 1397 - 13:08
همه باهم حرکت به سوی اصلاح نظام مهندسی ساختمان
سخنی با مهندسان
عباس آخوندی: ما مهندسان باید بپذیریم که مدتی است که اعتبار و حیثیت اجتماعی ما در جامعه ایران لطمه خورده‌است. نام مهندسان با امضا فروشی قرین شده، بحث بی‌مبالاتی مالی و گاهی فساد درون سازمان‌های نظام مهندسی نه تنها موقعیت عمومی سازمان‌های نظام مهندسی را در اذهان عمومی مخدوش که اعتبار مدیریت سازمان‌ها ...
جمعه، 30 شهریور 1397 - 13:27
قانون نظام مهندسی قانون پایه مهندسی ساختمان ایران است | باید ناظر با نظر مالک و بازرس توسط شهرداری انتخاب شوند
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:
وزیر راه و شهرسازی از امضا فروشی، نظام دو نقشه‌ای، تعارض منافع، کارکرد معیوب نظام اجرا یک‌پارچه نبودن نظام مهندسی و نظام فنی و اجرایی کشور به عنوان معضلات جامعه مهندسی ایران یاد کرد و گفت: برای شکل گیری بنگاه‌های مهندسی بزرگ مقیاس و جلوگیری از بی‌نظمی ساخت و ساز در شهر، مفهوم تعهد حقوقی و حرفه‌ای تو...
جمعه، 22 تیر 1397 - 14:49
به دنبال اصلاح در نظام مهندسی ساختمان کشور هستیم
وزیر راه و شهرسازی در نشست با مدیران کل استان‌ها مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی تغییر رویکرد این وزارتخانه از پروژه محوری به برنامه محوری، تعیین متولی کنترل ساختمان، مقابله با فساد در حوزه مهندسی، ایجاد انضباط شهری و اصلاح ساختار نظام مهندسی را از اولویت‌های این وزارتخانه دانست و گفت: به هیچ عنوان از موضع خود در اصلاح نظام مهندسی کوتاه نخواهیم آمد.
چهارشنبه، 13 تیر 1397 - 15:37
نظام مهندسی به توزیع‌کننده کوپن فعالیت حرفه‌ای تبدیل شده است
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:
وزیر راه و شهرسازی، با تشریح مفهوم «بازمهندسی مهندسی در ایران» وجود دو بازار حرفه‌ای موازی و نبود تعهدپذیری و عملکردگرایی را از جمله مشکلات مهم مهندسی در ایران توصیف کرد و گفت: نظام مهندسی به جای مرجع تایید صلاحیت مهندسان، به مرجع توزیع کوپن فعالیت تبدیل شده است.
شنبه، 29 اردیبهشت 1397 - 13:31
با اجرای شیوه نامه جدید مهندسی به دنبال احیای نظام مهندسی ساختمان هستیم
وزیر راه و شهرسازی در نشست با مدیران راه و شهرسازی استان‌ها مطرح کرد:
وزير وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به قانونی بودن آئین نامه جدید نظام مهندسی به جز دولت و دیوان عدالت اداری هیچ نهاد دیگری حق نقض آن را ندارد و هرگونه نقض این دستورالعمل کشوری قطعا آثار حقوقی به همراه خواهد داشت.
چهارشنبه، 29 فروردین 1397 - 15:29
صفحه 1 از 5ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...