X

سخن من

کرونا و روز معلم
عباس آخوندی: به گفته‌ی فردوسی امسال روزگار یکی نغز بازی کرد و انسان مغرور، خودشیفته و متکی به تکنیک را که ادعای خدایی بر کره‌ی خاکی می‌کرد را به پیش آموزگار نشاند تا یکبار دیگر همه‌ی خیال‌های خود را که به آن‌ها صورت علمی داده‌بود، از نو بازخوانی کند. وهم‌ها را برون بریزد و علم را که برای آدمی سودمند...
جمعه، 12 اردیبهشت 1399 - 08:01
برای شادروان ابوالقاسم رحیمی انارکی
عباس آخوندی: خزان کرونا هم‌چنان در بهار ترکتازی می‌کند و هر دم عزیزی را از دست ما می‌گیرد. این‌بار نیز خبر رسید که همکار درست‌کار ما آقای ابوالقاسم رحیم انارکی مدیر عامل فقید بانک مسکن به دیدار حضرت باری شتافت.
دوشنبه، 08 اردیبهشت 1399 - 08:11
صندوق توسعه ملی و مقابله با اثار کرونا
عباس آخوندی: مشخصا پیشنهاد می‎کنم: دولت معادل ریالی ۲۰ میلیارد دلار اوراق مشارکت به پشتوانه دارایی‌های صندوق انتشار دهد.
یکشنبه، 07 اردیبهشت 1399 - 09:11
لغو قرنطینه و منطق سیاست‌گذاری سلامت - سلامت
عباس آخوندی و امید حاتمی: سیاست‌های دولت در مواجهه با بیماری همه‌گیر کرونا از مشاهده‌ی اولین نمونه‌ی آن در قم تاکنون که تاکید بر کم‌کردن محدودیت‌هاست؛ و به نحوی اعلام پایان دوره‌ی قرنطینه‌ی خانگی است، همواره چالش‌برانگیز بوده‌‌است.
شنبه، 06 اردیبهشت 1399 - 08:23
به نام او که از هر زیبایی زیباتر است
به بهانه روز معمار
عباس آخوندی: امسال بیش از هر سال خانه و محله را می‌فهمیم. با زوایای تاریک و روشن آن آشنا گشته‌ایم. از فضاهای پر و خالیِ زیبای آن لذت می‌بریم و از تندی‌ها و شلوغی‌های بی‌جای آن خسته می‌شویم.
چهارشنبه، 03 اردیبهشت 1399 - 14:00
صفحه 21 از 61ابتدا   قبلی   16  17  18  19  20  [21]  22  23  24  25  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...