X

سخن اندیشه وران

اقتصاد 98 متأثر از سیل
مسعود خوانساری*: روزهای سختی را پشت سرمی‌گذاریم و ذهن و فکر بخشی از جامعه درگیر موضوع سیل است. پیش از وقوع سیل هم حداقل بخش اقتصادی کشور بشدت در مورد آینده اقتصاد در سال 98 مضطرب بود ولی این حادثه طبیعی هم برشدت نگرانی‌ها افزود و هم معادلات سابق را قدری برهم زد.
یکشنبه، 25 فروردین 1398 - 14:46
خطر نظریه پولی مدرن
دکتر پویا جبل عاملی: نظریه پولی مدرن (Modern Monetary Theory:MMT)، هرچند مکتبی خارج از جریان اصلی اقتصاد است، اما به‌طور واضح رویکردش به مکانیسم عملکرد اقتصاد، ریشه‌ای کینزی دارد. در این رویکرد، مخارج هر کس، درآمد فرد دیگر است و اگر اقتصاد دچار رکود است و زیر اشتغال کامل قرار دارد، از آن روست که عام...
یکشنبه، 25 فروردین 1398 - 10:07
سیل و همبستگی ملی
عباسقلی جهانی*: سال 98 برخلاف سال‌های اخیر که با آهنگ خشکسالی آغاز می‌شد، با باران‌های سیل آسا آمد. بی‌شک این نزولات جوی سال آبی جاری که در میانه آن قرار داریم بر وضعیت منابع آبی کشور برای مدت‌ها اثر خواهد داشت.
یکشنبه، 25 فروردین 1398 - 09:50
خسارات سیل و راه‌های جبران
لطفعلی بخشی*: سیل‌های عظیم، گسترده و پرحجم فروردین امسال از نظر خسارات وارده به زیرساخت‌های جاده‌ای و ارتباطی و پل‌ها، زمین‌های زراعتی و باغات، خانه‌ها، مغازه‌ها و تأسیسات شهری و روستایی، تلفات انسانی و خساراتی نظیر وسایل نقلیه و خانگی بی‌سابقه است.
یکشنبه، 25 فروردین 1398 - 09:11
132 هزار واحد خسارت دیده از سیل
عزیزالله مهدیان*: سیل همه گیر شده و استان‌های بسیاری را در بر گرفته است. با توجه به بارش‌های زیاد و آبگرفتگی شهرها و روستاها واحدهای مسکونی زیاد خسارت دیده‌اند.
یکشنبه، 25 فروردین 1398 - 08:03
صفحه 10 از 15ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...