X

نظام مهندسی

اخلاق حرفه‌ای مهم‌ترین کنترل کننده اقتدار سازمانی و حرفه‌ای است
پیام دکتر آخوندی به نوزدهمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان
دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با ارسال پیامی به نوزدهمین نشست هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان كشور بر ضرورت پاسداشت و ترویج «اخلاق حرفه‌ای» از سوی مهندسان، متخصصان و دست‌اندرکاران صنعت ساختمان تاکید کرد.
شنبه، 26 تیر 1395 - 17:11
مهندسان و غفلت از ایران
وزیر راه و شهرسازی در یادداشتی به مناسبت روز مهندس (۵ اسفند) بر ضرورت توجه به ایران در برنامه‌ریزی‌های شهری و ضرورت بازخوانی مفهوم ایران در ایران پرداخته است.
چهارشنبه، 05 اسفند 1394 - 16:20
باید تصمیمات بزرگی برای ایران بزرگ بگیریم
آخوندی در مراسم بزرگداشت روز مهندس مطرح کرد
وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر می‌خواهیم هم درون سرزمین و هم در منطقه یک بار دیگر «ایران» بدرخشد باید به ارزش‌های بنیادین تمدن ایرانی اسلامی برگردیم. این تمدن همواره به ما درس تعهد، وفای به عهد و توجه به زیردست را یادآوری می‌کند.
چهارشنبه، 05 اسفند 1394 - 16:17
استفاده از کالای عمومی بدون پرداخت هزینه سرآغاز بداخلاقی‌هاست
آخوندی در همایش جامعه مهندسی و مدیریت اخلاق حرفه‌ای:
وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که تولید هر کالای عمومی هزینه دارد و مهم این است که در استفاده از این کالا هزینه‌های آن بر اساس عدل میان همه سرشکن شود گفت: بزرگترین اشتباه در ۸ سال دولت قبل این بود که گفته شد دولت ما مهرورز است و این بزرگترین مغلطه در کشور بود.
یکشنبه، 02 اسفند 1394 - 16:25
سه‌گانه تضاد منافع مهندسان، مالکان و شهرداری‌ها/ مسئولیت ساخت‌و‌ساز را مهندسان بپذیرند
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:
وزیر وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه همواره مهندسان در اصلاحات بزرگ اجتماعی پیشتاز بوده‌اند گفت: درحال حاضر مهندس ناظر توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان انتخاب می‌شود، هزینه‌اش را مالک متقبل می‌شود ولی عملا مهندس ناظر بازرس شهرداری است؛ این امر سه‌گانه‌ای مملو از تعارض در منافع را ایجاد کرده است.
دوشنبه، 26 بهمن 1394 - 16:31
صفحه 7 از 10ابتدا   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...