X

(آرشیو سال 1396)

ضرورت تفکیک اخلاق عمومی و اخلاق خصوصی در مباحث نظام مهندسی ساختمان
وزیر راه و شهرسازی در نخستین همایش ملی اخلاق مهندسی در صنعت ساختمان در استان قم با تاکید بر اینکه ضمانت اجرای اخلاق عمومی قانون است در حالیکه ضمان اجرای اخلاق خصوصی، وجدان است خواستار تفکیک اخلاق عمومی از اخلاق خصوصی شد و گفت: اگر از ارزش‌های اخلاق خصوصی انتظار داشته باشیم که به اخلاق عمومی منتج شود...
ﺳﻪشنبه، 28 آذر 1396 - 14:05
سه راهبرد عمده در حوزه‌ حمل و نقل
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در پيامی به مناسبت هفته حمل و نقل بر سه راهبرد عمده در حوزه‌ حمل و نقل كه عبارتند از ایمنی، هوشمندسازی و دسترسی آزاد به اطلاعات و توجه به مفهوم زنجیره‌ لجستیک از مبداء حرکت بار تا مقصد نهایی تاكيد كرده است.
یکشنبه، 26 آذر 1396 - 14:19
توجه به پنج پایه اصلی ايمنی در کمیسیون ایمنی راه‌ها/ ایمنی جاده یک فرهنگ مهندسی و يك فرهنگ رفتاری است
وزیر راه و شهرسازی در مراسم گرامیداشت روز حمل‌ونقل و رانندگان:
وزیر راه و شهرسازی با یبان اینکه ایمنی یک فرهنگ مهندسی در طرف عرضه و یک فرهنگ رفتاری در طرف بهره‌برداران است گفت: پنج پایه اصلی ايمني؛ بهبود جاده، بهبود وسایل نقلیه، اعمال قانون، امداد و درمان و بهبود رفتار بهره‌برداران مورد توجه ما در کمیسیون ایمنی راه‌ها بوده است.
یکشنبه، 26 آذر 1396 - 14:17
ریسباف؛ اندیشه تغییر رویكرد نسبت به حفظ شهرهای ایران است
وزیر راه وشهرسازی در هفتمین كنفرانس بین‌المللی توسعه پایدار و عمران شهری:
وزیر راه وشهرسازی با اشاره به مفهوم انقطاع پس از ورود تجدد و دنیای مدرنیته به ایران اظهار داشت: تمدن ایران تمدن بسیار دیرپایی است، در حقیقت این تمدن تحول بزرگ ورود اسلام به این خطه را تجربه كرده ولی با حفظ هویت خود از آن استقبال كرده نه اینكه در برابر آن تسلیم شود.
پنجشنبه، 23 آذر 1396 - 14:28
ضرورت‌های تفکیک بین اخلاق در حوزه‌های عمومی و خصوصی
آخوندی در میزگرد اخلاق و حقوق شهروندی مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر ضرورت تفکیک بین اخلاق در حوزه عمومی و خصوصی بیان کرد: این مساله مطلب بسیار مهمی است که در ادبیات ما دارای سابقه طولانی بوده و لیکن به این تفکیک کمتر در عمل اشاره شده است. در حقیقت با اصول اخلاق خصوصی، نمی‌توان در حوزه عمومی ایجاد موفقیت کرد.
شنبه، 18 آذر 1396 - 14:31
صفحه 11 از 27ابتدا   قبلی   6  7  8  9  10  [11]  12  13  14  15  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...