X

سخن من

کرونا و فقر اقتصاد شهری
جهان پساکرونا (11)
عباس آخوندی: بازگشت به ایده‌ی بازآفرینی شهری یکی از راه‌کارهای بنیادین برای توسعه‌ی اقتصادی شهرها، و اقتصاد پساکرونا در ایران است.
چهارشنبه، 07 خرداد 1399 - 08:16
انتشار اوراق مشارکت عام توسط صندوق توسعه ملّی به اتکای دارائی‌هایش (ABS)
فقر کرونایی و ضرورت اقدام ملّی و فوری:
عباس آخوندی: تقریبا تمام اقتصاددانان اجماع دارند که صدور اوراق مشارکت نسبت به استقراض مستقیم از بانک مرکزی ترجیح داردآن‌چه مورد اختلاف است این است که در شرایط موجود با توجه به نرخ بازده بالای بورس، ارز و صلا آیا بازار از اوراق مشارکت خزانه استقبال می‌کند؟
پنجشنبه، 25 اردیبهشت 1399 - 11:48
روز کارگر در روزگار کرونایی
جهان پساکرونا
عباس آخوندی: با تعطیلی بسیاری از کسب‌وکارها بر اثر کرونا بسیاری از شاغلان کار خود را از دست دادند. برآورد کمینه در ایران از دست‌شدن سه میلیون شغل است. البته این افزون بر بیکاری پیشین است.
یکشنبه، 14 اردیبهشت 1399 - 13:34
کرونا و روز معلم
عباس آخوندی: به گفته‌ی فردوسی امسال روزگار یکی نغز بازی کرد و انسان مغرور، خودشیفته و متکی به تکنیک را که ادعای خدایی بر کره‌ی خاکی می‌کرد را به پیش آموزگار نشاند تا یکبار دیگر همه‌ی خیال‌های خود را که به آن‌ها صورت علمی داده‌بود، از نو بازخوانی کند. وهم‌ها را برون بریزد و علم را که برای آدمی سودمند...
جمعه، 12 اردیبهشت 1399 - 08:01
برای شادروان ابوالقاسم رحیمی انارکی
عباس آخوندی: خزان کرونا هم‌چنان در بهار ترکتازی می‌کند و هر دم عزیزی را از دست ما می‌گیرد. این‌بار نیز خبر رسید که همکار درست‌کار ما آقای ابوالقاسم رحیم انارکی مدیر عامل فقید بانک مسکن به دیدار حضرت باری شتافت.
دوشنبه، 08 اردیبهشت 1399 - 08:11
صفحه 14 از 55ابتدا   قبلی   9  10  11  12  13  [14]  15  16  17  18  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...