X
معماری و شهر ايرانی تجلی‌گاه مفهوم توسعه پايدار است
پيام وزير راه و شهرسازي به مراسم بزرگداشت روز معمار
وزيرراه و شهرسازي با اشاره به اينكه معماري و شهر ايراني عرضه كننده ارزشمند‌ترين مصاديق تعامل با طبيعت در همسويي با ويژگي‌هاي فرهنگي و اعتقادي و تجلي‌گاه مفهوم توسعه پايدار در شهر و معماري است، اظهار داشت: بي‌ترديد آثار نخبگان جامعه حرفه‌اي در اين راستا به مثابه چراغي فراروي مسير معماران جوان است.
چهارشنبه، 02 اردیبهشت 1394 - 17:26
حساب اماني در نزد بانك براي پيش خريد مسكن
وزير راه و شهرسازي در برنامه گفتگوي ويژه خبري مطرح كرد:
وزير راه و شهرسازي با اشاره به وجود بخش عمده تخلفات مسكن در حوزه پيش فروش، از ابلاغ تشكيل حساب‌هاي اماني نزد بانك ها براي واريز وجه پيش فروش و نظارت بانك‌ها بر پيشرفت ساخت و سازها خبر داد و گفت: رواني ترافيك در محورهاي شمالي نتيجه اقدامات صورت گرفته در سال گذشته بود.
ﺳﻪشنبه، 11 فروردین 1394 - 17:19
حمل و نقل ریلی در صدر برنامه‌های حمل و نقلی کشور قرار دارد 
نخستین اظهارات وزیر راه و شهرسازی در سال ۱۳۹۴:
وزیر راه و شهرسازی در نخستین اظهاراتش در یک برنامه تلویزیونی در سال جدید به تشریح وضعیت فعلی حمل و نقل و مسکن و همچنین برنامه‌‌ها و اولویت‌های وزارتخانه‌ تحت نظرش برای این بخش‌ها پرداخت.
دوشنبه، 03 فروردین 1394 - 17:14
نوروز: سلامِ آفرينش 
پیام نوروزی وزیر راه و شهرسازی
آري نوروز، روز سلام الهي است كه چون به گوشِ دل بشنوي جز سلام و سلام از ذرات عالم سخن ديگري نخواهي شنيد. خدايا تو سلامي و سلام از تو و بر تو و به سوی تو است. بارالها! ما را به سلامي بنواز تا سينه‌ی ما يك بار ديگر از نسخه نوروزيِ تو پُر از سلام شود. و سلام بر تو اي دوستِ عزيز که بی تو من تنها و فسرده‌...
شنبه، 01 فروردین 1394 - 17:15
توسعه پايدار منطقه‌اي نيازمند مديريت نسبتاَ مستقل محلي است/ مسکن مهر حاشیه‌نشینی مدرن ایجاد کرد 
آخوندی در همایش ملی الگوی توسعه پایدار و متوازن منطقه‌ای مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که ۱۱۰۰ شهر کشور کمتر از ۵۰ درصد جمعیت شهری را در خود جای داده‌اند گفت: توسعه پایدار منطقه‌ای نیازمند مدیریت نسبتاَ مستقل محلی است.
ﺳﻪشنبه، 12 اسفند 1393 - 17:06
بازخوانی یک خصوصی‎سازی
گفتگو با دکتر عباس آخوندی
وزیر راه‌ و شهرسازی در گفت‌وگویی مشروح روند خصوصی‌سازی گذشته در کشور را آسیب‌شناسی کرد و گفت: اقتصاد ایران نیازمند موج دوم خصوصی‌سازی است.
دوشنبه، 11 اسفند 1393 - 17:08
اقتصاد ایران نیازمند موج دوم خصوصی‌سازی است
عباس آخوندی:
در زمین و آسمان مشکل می‌بیند. از پیری ناوگان هوایی می‌گوید و از فرسودگی ریل می‌نالد. تصویرش از بندر دریایی نیست اما زمانی که از جاده سخن می‌گوید، کویری را به تصویر می‌کشد، خشک و بی‌آب.
شنبه، 09 اسفند 1393 - 15:54
پیام وزیر راه و شهرسازی به همایش مقررات ملی ساختمان
وزیر راه و شهرسازی در پیامی به ششمین همایش مقررات ملی ساختمان گفت: رعایت مباحث مقررات ملی ساختمان، ایمنی، آسایش، صرفه اقتصادی فرد و جامعه و بهداشت مردم را تأمین می‌کند.
چهارشنبه، 06 اسفند 1393 - 17:12
دولت یازدهم رستاخیز مهندسی ایران می‌شود
آخوندی در همایش گرامیداشت روز ملی مهندس:
وزیر راه و شهرسازی در همایش گرامیداشت روز ملی مهندس گفت: دولت یازدهم رستاخیز مهندسی ایران خواهد شد.
دوشنبه، 04 اسفند 1393 - 17:02
توانمندسازی و افزایش امید به زندگی بین حاشیه‌نشینان 
عباس آخوندي- وزير راه و شهرسازي: امروزه مهم‌تــرين ويژگي‌هاي رويــکرد و چشــم  انــداز آينده برنــامه‌هاي بهسازي و نوسازي شهري و ساماندهي و توانمنــدسازي سکونتــــگاه‌هاي غيررسمي، تلاش براي تقويت حضور و مشارکت گسترده ساکنان، مالکان و ساير دست اندرکاران امر بهسازي و نوسازي شهري در اين فرايند است.
یکشنبه، 03 اسفند 1393 - 17:04
صفحه 67 از 74ابتدا   قبلی   62  63  64  65  66  [67]  68  69  70  71  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...