X
خطوط ریلی کشور به کشورهای همسایه متصل شوند/ شهرسازی را با ریل آشتی می‌دهم
آخوندی در جمع مدیران راه آهن مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در دنیای مدرن بدون حمل‌ونقل ریلی نمی‌توان یک زندگی توسعه یافته داشت، گفت: خطوط ریلی کشور باید به کشورهای همسایه متصل شوند.
چهارشنبه، 26 آذر 1393 - 17:46
ورود 12 هواپیمای جدید در شرایط تحریم/ برقی کردن راه آهن تهران – مشهد با ظرفیت 34 میلیون مسافر 
وزیر راه و شهرسازی:
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برقی کردن راه آهن تهران - مشهد ظرفیت موجود 13 میلیون مسافر را به 34 میلیون مسافر می رساند، اعلام کرد: در همین شرایط سخت خوشبختانه بیش از 12 هواپیمای جدید وارد کشور شده است و با توافقات انجام گرفته دسترسی به خرید قطعه بیشتر شده است و بسیاری از شرکت های هواپیمایی م...
ﺳﻪشنبه، 25 آذر 1393 - 18:11
توسعه بدون استفاده از نظریه‌های راهنما به جایی نمی‌رسد
عباس آخوندی در گرامیداشت هفته پژوهش:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تلاش برای دستیابی به توسعه بدون استفاده از نظریه‌های راهنما به جایی نمی‌رسد گفت: انتظارم این است که مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به کانون تفکر و اندیشه وزارتخانه تبدیل شود.
دوشنبه، 24 آذر 1393 - 18:11
بحران‌های مشابه مسکن مهر دغدغه دانشگاهیان باشد
آخوندی در بیست و سومین جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه تهران:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسکن مهر ایران را از ریل توسعه خارج کرد گفت: وقتی مسئله مسکن مهر دغدغه دانشگاه باشد، رئیس جمهور دیگری به خود جرأت نمی‌دهد که بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان از نظام بانکی را به این موضوع اختصاص دهد؛ وگرنه چند سال بعد دوباره فرد دیگری با شعارهای عوام‌گرایانه سر کار می‌آی...
دوشنبه، 24 آذر 1393 - 18:07
دولت یازدهم با پیامدهای هرج و مرج در حوزه مسکن مواجه است
آخوندی در «چهاردهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران»:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در شهرهای جدید پردیس و پرند در مجموع 400 هزار واحد مسکن مهر در حال ساخت است گفت: پیامدهای آن را شهر تهران با این حجم از تراکم و هوای آلوده باید تحمل کند.
دوشنبه، 24 آذر 1393 - 18:04
تراکم‌فروشی سوداگری و افزایش قیمت در بخش مسکن را در پی دارد
عباس آخوندی در بازدید از بیستمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها:
عباس آخوندی با بیان این‌که انضباط شهری اصلی‌ترین بحث توسعه شهری است گفت: تراکم‌فروشی سوداگری و افزایش قیمت در بخش مسکن را در پی دارد.
ﺳﻪشنبه، 20 آبان 1393 - 17:11
تاکید آخوندی بر رعایت الگوی خانه به خانه در حمل و نقل
وزیر راه و شهرسازی معتقد است باید با همگرایی میان فضای شهری، فرودگاه و ایستگاه راه‌آهن شرایطی فراهم شود تا احداث راه‌ها برای استفاده مردم از وسایل نقلیه عمومی از الگوی خانه به خانه پیروی کند تا دسترسی ساکنان شهرها در کمترین زمان ممکن فراهم شود.
دوشنبه، 19 آبان 1393 - 17:44
بیش از 40 درصد جمعیت شهری در وضعیت نابسامان زندگی می‌کنند/ ماموریت شهرهای جدید محقق نشد 
عباس آخوندی :
وزیر راه و شهرسازی در گردهمایی مدیران کل و معاونان استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بیش از 40 درصد از جمعیت 55 میلیون نفری شهری در وضعیت نابسامان و ناخوشایند زندگی می‌کنند.
چهارشنبه، 07 آبان 1393 - 17:51
مفهوم عدالت بدون در نظر گرفتن حق معنا ندارد/ عدالت را به مهرورزی تعبیر نکنیم 
آخوندی در همایش «توسعه و عدالت آموزشی»:
وزیر راه و شهرسازی در روز دوم همایش «توسعه و عدالت آموزشی» که با هدف برنامه‌ریزی برای کاهش فقر آموزشی کودکان، در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد گفت: مفهوم عدالت بدون در نظر گرفتن مفهوم حق معنا ندارد زیرا اگر از حق سخن نگوییم رعایت عدالت در دولت، به نوعی مهرورزی تعبیر می‌شود و این روند عدالت را به ضد خ...
یکشنبه، 04 آبان 1393 - 17:41
بهسازی شهری باید به خواسته‌ای اجتماعی مبدل شود 
وزیر راه و شهرسازی:
بزرگداشت هفدهمین سالروز تاسیس شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران با حضور دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسوولان بهسازی و نوسازی عصر امروز 20 اردیبهشت ما در محل این شرکت برگزار شد.
ﺳﻪشنبه، 02 اردیبهشت 1393 - 17:11
صفحه 70 از 74ابتدا   قبلی   65  66  67  68  69  [70]  71  72  73  74  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...