X

سخن اندیشه وران

دور باطل اقتصاد ایران
سه دلیل جاماندگی در مسیر پیشرفت تحلیل شد
در نیم قرن اخیر، کشورها توانستند با بهره‌گیری از تجارب و علم اقتصادی، شرایط مناسبی را در شاخص‌های اصلی اقتصاد کلان ایجاد کنند. درس‌آموزی از این تجربیات باعث شده که کشورها در دو دهه اخیر، از نظر شاخص‌هایی نظیر رشد اقتصادی، تورم، بیکاری، کاهش نابرابری و برنامه‌های رفاهی در سطح مطلوبی قرار گیرند.
شنبه، 06 بهمن 1397 - 13:25
مهدی بازرگان هم «پدر» بود؛ پدر ناسیونال‌لیبرالیسم ایرانی
محمد قوچانی*: بدون شک یکی از پیشگامان مبارزه با مارکسیسم در ایران مرحوم مهندس مهدی بازرگان بود. روشنفکری ملی و سیاستمداری مذهبی و متفکری آزادیخواه که در اوج شیوع انواع مارکسیسم در ایران (از الحادی تا اسلامی) در برابر آنها استقلال فکری خود را حفظ کرد و با صراحت و شجاعت از لیبرالیسم سیاسی در زمانه‌ای ...
پنجشنبه، 04 بهمن 1397 - 15:00
افق‌های روشن نفتی ایران
حسین آفریده*: ذخایر درجا هیدروکربنی ایران رقمی فراتر از 836 میلیارد بشکه است و به پشتوانه این ذخایر، کشورمان از جایگاه ویژه‌ای در صنعت نفت جهان برخوردار است.
پنجشنبه، 04 بهمن 1397 - 10:48
خدمتی برای سرزمینم
حامدمظاهریان: با شروع دولت یازدهم که با رای و خواست مردم به "تغییر" به قدرت رسید، من نیز در کنار گروه گسترده ای از متخصصان برای همکاری با دولتی که تدبیر و امید را سرلوحه کار خود قرار داده بود مشتاقانه به استقبال آمدم.
ﺳﻪشنبه، 25 دی 1397 - 14:55
 گام برداشتن در مسیر تندباد
پدرام سلطانی*: 9 سال پیش برای نخستین بار حاصل چند سال مطالعه و مداقه خود در تاریخ و روند تکوین اتاق‌های بازرگانی در دنیا را منتشر کردم. در آن زمان اتاق‌ها را به سه نسل در فرآیند تاریخی جنبش اتاق‌ها تقسیم کرده بودم.
شنبه، 22 دی 1397 - 08:21
صفحه 15 از 16ابتدا   قبلی   7  8  9  10  11  12  13  14  [15]  16  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...