X
اقتصاد در تله فناوری اطلاعات
نیما نامداری: ظاهرا قرار است همان بلایی را که مهندسان عمران بر سر سیاست‌های اقتصادی دولت‌های قبلی آوردند، مهندسان رایانه و فناوری اطلاعات بر سر اقتصاد در دولت فعلی بیاورند. یعنی همان‌گونه که در سال‌های قبل مدیران برای حل مشکلات اقتصادی کشور پشت ساختن مسکن مهر، سد، نیروگاه، جاده، فرودگاه و خیلی سازه‌...
شنبه، 14 اردیبهشت 1398 - 08:33
دیدبانی بازارها تا پایان ۹۸
در همایش چشم‌انداز اقتصاد ایران بررسی شد
معادلات سیاسی داخلی و خارجی چه اثراتی بر مختصات اقتصاد ایران در سال جاری دارند؟ آیا تغییر قواعد بازارهای جهانی روند بازارهای داخلی را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند؟
چهارشنبه، 11 اردیبهشت 1398 - 14:55
چرخه معکوس در سیاست‌گذاری
جاماندگی اقتصاد ایران در یک میزگرد تخصصی بررسی شد
نیمه نخست «هشتمین همایش سیاست پولی و چالش‌های بانکداری و تولید» با برگزاری یک میزگرد تخصصی پایان یافت.
چهارشنبه، 11 اردیبهشت 1398 - 11:58
ریشه واگرایی نظام کارشناسی و نظام تصمیم‌گیری
مسعود نیلی در همایش سیاست‌های پولی و چالش‌های بانکداری و تولید مطرح کرد
عملکرد بلندمدت اقتصاد ایران فارغ از نوسانات کوتاه‌مدت قابل‌دفاع نیست. در طول ۴۴ سال گذشته یعنی از سال ۱۳۵۳ تا ۱۳۹۶، به‌رغم برخورداری از حدود ۴هزار میلیارد دلار درآمد ارزی عمدتا نفتی (به قیمت‌های سال ۱۳۹۶) که معادل حدود ۲/ ۲ دلار در روز به ازای هر نفر ظرف ۴۴ سال است، ۲۴ سال رشد تولید ناخالص داخلی سرا...
ﺳﻪشنبه، 10 اردیبهشت 1398 - 12:49
دو دنیای متفاوت اقتصاد ایران
راز ماندگاری چالش‌های اقتصادی با حضور رئیس مجلس و اقتصاددانان ریشه‌یابی شد
روز گذشته، هشتمین همایش «سیاست‌های پولی و چالش‌های بانکداری و تولید» برای پاسخ به این سوال برگزار شد؛ راز و رمز ماندگاری و تناوب بالای برخی چالش‌ها در اقتصاد ایران چیست؟
ﺳﻪشنبه، 10 اردیبهشت 1398 - 11:52
تأملی کوتاه دربارۀ آیندۀ جهان اسلام
داوود فیرحی: آینده پژوهی، تلاش روشمند برای پیش بینی(و نه پیش گویی) آیندۀ جهان اسلام، به اعتبار منطق حاکم بر تحولات گذشته و حالِ این جامعه است. اگر زندگی امروز، حاصل افکار و کردار دیروز است، وضعِ فردای جهان اسلام نیز، لاجرم، حاصل اندیشه و کردار امروز خواهد بود.
ﺳﻪشنبه، 10 اردیبهشت 1398 - 09:07
پای در بند
رشد اقتصادی چگونه در تنگنای سرمایه‌گذاری گرفتار شد؟
حمید آذرمند: آمارهای رسمی نشان می‌دهد از سال 1397 بار دیگر تولید ناخالص داخلی کشور کاهش یافته است و برآوردهای مختلف حاکی از آن است که رشد اقتصادی در سال جاری نیز منفی خواهد بود.
شنبه، 07 اردیبهشت 1398 - 15:00
امتناع فکری و عصری کردنِ فهمِ دين
عباس آخوندی: دیروز در مراسم چهارمین سال‌گرد درگذشت استاد صادق آیینه‌وند شرکت کرده‌بودم. یادداشتی از آن شادروان تحت عنوان "عصری‌کردن فهم دین" در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گرفت. در ابتدای آن، یک جمله از آن مرحوم توجه مرا به‌خود جلب کرد و موجب شد که آن را تا به آخر بخوانم.
جمعه، 06 اردیبهشت 1398 - 10:46
زباله های خطرناکی به نام داعش
مجله نيويوركر مطرح کرد؛
نيويوركر نوشت: زنان داعشى طبق اظهار بسيارى از زندانيان بى رحم ترين و خشونت بار ترين عوامل داعش بوده اند چه به صورت عوامل انتحارى، خبرچين، عامل ترور و پليس مذهبى داعش.
پنجشنبه، 05 اردیبهشت 1398 - 10:43
سینمای خلّاقِ ایران بر سکوی جهانی
عباس آخوندی: در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، فیلم 23 نفر ساخته مهدی جعفری را تماشا کردم.
پنجشنبه، 05 اردیبهشت 1398 - 09:40
صفحه 8 از 56ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...