X
برای دکتر محمد نعیم امینی‌فرد
عباس آخوندی: درگذشت شادروان دکتر محمد نعیم امینی‌فرد نماینده محترم مردم ایرانشهر و سرباز و دلگان و فنوج و لاشار و بنت و آشار و آهوران در مجلس شورای اسلامی و همراهانش را به خانواده‌ها‌ی محترمشان، موکلان محترم آن مرحوم، مردم شریف سیستان و بلوچستان، ملّت ایران و همکاران گرامی‌اش در مجلس شورای اسلامی تس...
دوشنبه، 16 دی 1398 - 08:37
یورش به هویت فرهنگی و ملی ایرانیان
عباس آخوندی: این یعنی فرمان مستقیم جهت یورش به هویت فرهنگی و ملی ایرانیان. #نگهبان_ایران هستیم و می‌مانیم. 
یکشنبه، 15 دی 1398 - 11:50
نگهبان استقلال، تمامیّت ارضی و یکپارچگی ملی ایران هستیم
عباس آخوندی: شهادت سردار قاسم سلیمانی و همراهان تسلیت باد. هر چند، ضعف اطلاعاتی و غافل‌گیر شدن در این باره پذیرفتنی نیست.
جمعه، 13 دی 1398 - 12:40
نقد به مثابه انصاف
روح الله اسلامی*: هر سال آذر و دی ماه حوزه عمومی به سمت نقد و بررسی دخل و خرج دولت و ارزیابی لایحه بودجه‌ای که از سوی دولت به مجلس ارائه می‌شود، سوق پیدا می‌کند.
پنجشنبه، 12 دی 1398 - 12:41
آلودگی هوا و ظرفیت اقلیمی - دلارهای آسمانی (۱)
عباس آخوندی*: فرض کنید در یک وضعیّت معجزه‌آسا، خدای تعالی ۶۰۰میلیارد دلار را در زنبیلی قرار داده و برای دولت ایران نازل کرده‌است. به نظر شما دولت به مفهوم حکومت با این پول چه می‌کند؟
ﺳﻪشنبه، 10 دی 1398 - 10:51
بیانیه‌ی ماموریت کانون در زمینه‌ی توسعه‌ی ملی و توسعه مهندسي ایران
نظرخواهی عمومی درباره:
پیرو تشکیل شورای عالی پانزدهم کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده‌ی فنی دانشگاه تهران، با توجه به نقش فارغ‌التحصیلان این دانشکده در توسعه مهندسی کشور، و با توجه به مفاد اساسنامه کانون مبنی بر تلاش کانون در جهت توسعه‌ی ملی و پشیبرد امر مهندسی در ایران، شورای عالی تصمیم گرفت که این دو هدف در کانون توجه...
دوشنبه، 09 دی 1398 - 11:11
بحران آلودگی هوا و نقدی بر سخنرانی من
شهرداری‌ها، حقوق شهری و حق شهروندان به شهر
عباس آخوندی: پرسش کانونی در موضوع آلودگی هوا این است که آیا این پدیده تنها یک امر فنی است و یا آن‌که به ظرفیت اقلیمی شهر-منطقه‌ها نیز بستگی دارد.
ﺳﻪشنبه، 03 دی 1398 - 08:10
چالش‌های نهادی در سیاست‌گذاری ملی در ایران
عباس آخوندی: روز سه‌شنبه 19/9/1398 در نشست تخصصی ظرفیت دولت و سیاست‌گذاری اقتصادی در ایران که از سوی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی در تالار دفاع برگزار شده بود به اتفاق چند از استادان شرکت کردم. عنوان صحبت من "چالش‌های نهادی در سیاست‌گذاری ملی در ایران" بود.
ﺳﻪشنبه، 26 آذر 1398 - 10:31
مساله‌ی مسکن، دولت و سوداگری مستغلات در ایران
عباس آخوندي مطرح كرد:
شاید از پرنوسان ترین سیاستها در سال‌های‌های اخیر، سیاست‌های مسکن بوده است. به روایت بسیاری از اقتصاددانان، دهان گشاد مسکن مهر، نقشی مؤثر در افزایش حجم نقدینگی و تورم داشت. عباس آخوندی معتقد است مسکن، اولویت دولت‌ها نبوده است و بیشتر گره‌های مسکن نه به دست دولت‌ها، که به دست شهرداری‌ها گشوده خواهد شد...
دوشنبه، 18 آذر 1398 - 13:28
از شمار دو چشم یک تن کم | و از شمار خرد هزاران بیش
عباس آخوندي*: پروفسور فضل‌الله رضا آخرین باقیمانده‌ی اولین دوره‌ی فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی، دانشگاه تهران در رشته مهندسی برق در سال 1317 را از دست دادیم.
پنجشنبه، 30 آبان 1398 - 13:30
صفحه 3 از 73ابتدا   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...