X
گرمخانه‌ها پیش‌نیاز رسیدن به صلح اجتماعی
الهام فخاری*: صلح اجتماعی در زمان کنونی نیازمند پیش‌نیازهای ویژه‌ای است. مدیریت شهر و روستا و زندگی شهروندان وابسته به رویکرد مدیریتی در سیاستگذاری‌ها و اجراست. بنابراین هنگامی که سخن از صلح اجتماعی می‌شود نیازمند پرداختن به پیش نیازهایی مانند گفت‌و‌گو، تعامل، عدالت، همدلی و همراهی اجتماعی هستیم.
دوشنبه، 13 مرداد 1399 - 16:20
دوگانه اجاره و تسهیلات مسکن
گزارش به مردم
عباس آخوندی: میزان اجاره‌بها و اقساط تسهیلات مسکن تاثیر و تاثر متقابلی بر یکدیگر دارند و با هم دو متغیر از متغیرهای اصلی بازار مسکن را شکل می‌دهند. البته رژیم مالیات بر مستغلات نیز به عنوان یک ابزار تنظیمی نقش مؤثری در این بازار دارد.
دوشنبه، 13 مرداد 1399 - 10:29
حباب در بورس
غلامرضا سلامی: وقتی در موضوع بورس سهام صحبت از حباب می‌شود نباید این‌طور تصور کرد که مخاطب این ابراز نگرانی "بازیگران بازار سهام و حتی تازه واردان به آن" می‌باشند زیرا به‌طور قطع یکی از بهترین مواقع کسب سود از معاملات در این بازار زمان بروز حباب است.
چهارشنبه، 08 مرداد 1399 - 08:57
نگاهی به کارنامه شادروان دکتر مهدی طالب جامعه‌شناس روستایی
حسین ایمانی جاجرمی*: به نظرم بهترین کاری که در مقام شاگرد و در بزرگداشت استادم دکتر مهدی طالب در این مجال می‌توانم انجام دهم، توجه به زندگی پر بار ایشان در طول سال‌های فعالیت در دانشگاه تهران و توصیف مختصری از کارنامه علمی و عملی او باشد.
ﺳﻪشنبه، 07 مرداد 1399 - 12:21
به یاد استاد مهدی طالب
به‌نام حضرت حق
عباس آخوندی: چه سال سخت و نامرادی است. هر روز باید خبر از دست ‌شدن عزیزی را بشنویم. و امروز با خبر شدم که استاد عزیز جناب آقای دکتر مهدی طالب استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران دعوت حق را لبیک گفته‌ و به دیار ابدی شتافته‌است. او استادی گرامی و مشاوری صدیق برای مدتی طولانی برای من بود. از صمیم قلب او ر...
دوشنبه، 06 مرداد 1399 - 08:26
صفحه 5 از 162ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...